ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hapalovci spoznajú súperov na ME: Vyhrať chce každý
zdroj: TASR/AP

Hapalovci spoznajú súperov na ME: Vyhrať chce každý

"Určite si zatipujeme, kto by si koho prial. Tam si však už človek príliš nevyberie, v osudí je dvanásť najlepších európskych reprezentácií," povedal Pavel Hapal

Vo štvrtok podvečer spozná slovenská reprezentácia do 21 rokov skupinových súperov pri svojej druhej účasti na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie. Žreb budúcoročného šampionátu v Poľsku privíta o 18.00 h Kongresové centrum ICE v Krakove.

Zverencov Pavla Hapala, ktorí sa na ME 2017 prebojovali ako víťazi ôsmej kvalifikačnej skupiny, vytiahnu z tretieho výkonnostného koša rovnako ako Taliansko, obhajcu titulu Švédsko, Česko, v baráži úspešné Srbsko a debutujúce Macedónsko. V druhom koši figurujú Anglicko, Španielsko, ktoré postúpilo z play off, a Dánsko. Do prvého koša sa dostali Nemecko a neúspešný finalista ME 2015 Portugalsko. Poľsko ako organizátor má pevne pridelenú pozíciu 1 v základnej A-skupine. Nemecko s Portugalskom sa tak rozdelia do "béčka" a "céčka", následne vyžrebujú do každej skupiny po dve mužstvá z tretieho koša a na záver sa rozhodne o druhom koši.

Výhľadovo sa ako favorit javí Nemecko. Tím pod trénerským vedením Stefana Kuntza mal na konte sériu trinástich víťazstiev, až kým vo svojom záverečnom tohtoročnom vystúpení nepodľahol najtesnejšie 0:1 práve usporiadateľskému Poľsku. "Určite si v realizačnom tíme zatipujeme, kto by si koho prial. Tam si však už človek príliš nevyberie, v osudí je dvanásť najlepších európskych reprezentácií v tejto vekovej kategórii. Rád by som Nemcom vrátil prehru 0:3 z prípravného zápasu. Tešíme sa, treba si to aj užiť, ale zároveň nesmieme poľaviť v koncentrácii. Postupom na záverečný turnaj sme získali motiváciu triumfovať na ňom, no to chce každý z účastníkov," povedal tréner slovenskej "dvadsaťjednotky" Pavel Hapal.

Záverečný turnaj sa odohrá od 16. do 30. júna v šiestich mestách: Lublin (otváracie stretnutie, A-skupina), Kielce (A-skupina), Gdyňa (B-skupina), Bydgoszcz (B-skupina), Krakov (C-skupina, semifinále, finále), Tychy (C-skupina, semifinále). V semifinále sa predstavia víťazi skupín a najlepšie mužstvo na druhom mieste. "Šampionát je ešte pol roka ďaleko, takže nervozitu zatiaľ nepociťujem. Možno sa dostaví tesne pred," dodal Hapal.

rozdelenie do košov pre žreb ME 2017 futbalistov do 21 rokov:
organizátor: Poľsko (pozícia 1 v A-skupine)
1. kôš: Nemecko, Portugalsko
2. kôš: Anglicko, Španielsko, Dánsko
3. kôš: Taliansko, Švédsko (obhajca), Česko, Srbsko, SLOVENSKO, Macedónsko (debutant)

termíny ME 2017 futbalistov do 21 rokov:
žreb: 1. decembra 2016
A-skupina: 16., 19. a 22. júna
B-skupina: 17., 20. a 23. júna
C-skupina: 18., 21. a 24. júna
semifinále 1 (víťaz A - druhý z B/C alebo víťaz C): 27. júna
semifinále 2 (víťaz B- druhý z A alebo víťaz C): 27. júna
finále: 30. júna

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk