ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hoeness z väzenia do čela Bayernu Mníchov
zdroj: TASR/AP

Hoeness z väzenia do čela Bayernu Mníchov

V klube si ho pamätajú ako muža, ktorý najväčšmi prispel k usadeniu Bayernu na špici európskeho futbalu. "Uli vždy myslel iba na návrat. Pre Bayern dýcha, je jeho život, jeho dieťa," povedal bývalý tréner Bavorov Jupp Heynckes

Uli Hoeness sa opätovne stane prezidentom nemeckého Bayernu Mníchov. Jeho návrat do funkcie ako aj do pozície predsedu dozornej rady by mal byť pri piatkovej voľbe na každoročnom klubovom zasadnutí iba formalitou. Informovala o tom agentúra DPA.

Šesťdesiatštyriročný Hoeness po prepustení z väzenia nepomyslel na ukončenie funkcionárskej kariéry. Za mrežami si odsedel takmer polovicu z 3,5-ročného trestu za daňové úniky. Mníchovský súd ho v marci 2014 usvedčil zo škôd odhadnutých na 28,5 milióna eur. "Spravil som chybu, za ktorú som niesol dôsledky a zaplatil som finančné straty," priznal Hoeness. Prepustili ho 29. februára, už predtým smel cez deň opúšťať väznicu, čo mu umožnilo pracovať v Bayerne ako asistent v štruktúrach juniorských tímov.

V mníchovskom klube si ho pamätajú ako muža, ktorý najväčšmi prispel k usadeniu Bayernu na špici európskeho futbalu. "Uli vždy myslel iba na návrat. Pre Bayern dýcha, je jeho život, jeho dieťa," povedal bývalý tréner Bavorov Jupp Heynckes.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk