ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Seredi vládne spokojnosť, Nitrania chceli o štyri body viac
zdroj: mfkskalica.sk

V Seredi vládne spokojnosť, Nitrania chceli o štyri body viac

"Balaj je naozaj kvalitný hráč. Má však u nás platnú zmluvu, takže by mal v Nitre hrať aj naďalej. Uvidíme, ako sa veci vyvinú, ale pokiaľ sa mu bude dariť a bude strieľať góly, je možné, že neskôr zmení pôsobisko," skonštatoval Barborík

Jedným z najzaujímavejších zápasov posledného kola druhej ligy Západ pred zimnou prestávkou bolo bez derby medzi Nitrou a Sereďou. Susedský šláger sa druhý raz v sezóne skončil výhrou „Trogárov“, tentoraz  v pomere 2:1.

Pykali za hrubé chyby

Na Sihoti v nevľúdnom, sychravom počasí mali domáci raketový vstup do zápasu. Všetci diváci ešte ani nesedeli na svojich miestach, keď už v šestnástej sekunde našiel Shejbal nabiehajúceho Balaja, ktorý hlavou trafil medzi tri žrde. „Pykali sme za hrubé individuálne chyby. V prvom prípade to bola absolútna dekoncentrácia celého mužstva, inkasovať tak skoro je však aj chyba trénera. Potom sme chceli hrať, oživiť to a do druhého polčasu sme nastúpili odhodlaní vyrovnať,“ opísal pre PROFUTBAL.sk situáciu tréner ŠKF Marián Süttö.

Deväť minút po zmene strán sa to hosťom aj podarilo. Po centri Krča z pravej strany sa do listiny strelcov zapísal Loduha. Seredčania sa ale z vyrovnávajúceho presného zásahu netešili dlho, pretože už o dve minúty neskôr po centri Kuníka nevyšla hosťom pasca na ofsajd a osamotený Filip Balaj pred gólmanom Šálkom nezaváhal.

{+t89268}

Balaj zatiaľ zostáva

Pre kanoniera Nitry to bol už druhý gól v zápase a celkovo jedenásty v prebiehajúcom ročníku. Skóroval aj pri debute Nitry v mládežníckej Lige majstrov, či pri premiére v reprezentácii do 21 rokov. „Filip Balaj je naozaj kvalitný hráč. Má však u nás platnú zmluvu, takže by mal v Nitre hrať aj naďalej. Uvidíme, ako sa veci vyvinú, ale pokiaľ sa mu bude dariť a bude strieľať góly, je možné, že neskôr zmení pôsobisko,“ skonštatoval kouč Nitry Róbert Barborík.

K spokojnosti chýbajú „Corgoňom“ podľa slov hlavného kormidelníka štyri body: „Chceli sme mať po absolvovaní jesennej časti druhej ligy na konte 36 bodov, no vzhľadom na okolnosti a viaceré zranenia kľúčových hráčov počas sezóny, berieme aj tých 32. Stále máme len jeden cieľ, a tým je návrat do najvyššej súťaže.“

{+t90119}

„Sezóna sa pre nás v tomto roku ešte úplne neskončila. V utorok hráme oficiálne posledný súťažný zápas roka. V rámci piateho kola Slovnaft Cupu vycestujeme do ďalekých Michaloviec, no napriek tomu sa s fortunaligistom pobijeme o postup a pokúsime sa vyhrať,“ načrtol ambiciózne ciele Nitran s gréckymi koreňmi Márius Charizopulos.

Napriek viacerým mládežníckym talentom, ktorí pravidelne nastupujú v seniorskom tíme Nitry a podávajú veľmi dobré výkony, im v ťažkých a vypätých dueloch často chýbajú potrebné skúsenosti. Budú sa pod Zoborom počas zimnej prestávky obzerať po nových posilách? „Chceli by sme sa posilniť na určitých postoch, hľadáme momentálne dvoch - troch hráčov do základnej zostavy, ktorí by zvýšili konkurenciu v tíme a pomohli nám v dôležitých zápasoch získavať body potrebné na postup,“ dodal pre PROFUTBAL.sk Róbert Barborík.

Odborník na futbal

U hostí vládne s jesennou časťou maximálna spokojnosť. Dovedna nastrieľali hráči Serede až 38 gólov, takže sa môžu popýšiť najlepšou ofenzívou v súťaži. Trénerský tandem Süttö - Moravčík pracuje ako švajčiarske hodinky a aj kvôli tomu sa môžu po 18. kole tešiť z druhého miesta. „Dennodenne sme debatovali o futbale, máme veľmi blízke myšlienky o fungovaní klubu a futbalu. Plne mu dôverujem. To, čo povie v kabíne pred tréningom i zápasom, má hlavu a pätu. Moravčík je jednoducho veľký odborník na futbal,“ povedal nám Süttö, ktorý je rodákom z Nitry a práve s týmto mestom sa mu spájal aj začiatok futbalovej kariéry.

{+t91368}

V Seredi sa veľa vecí posunulo k lepšiemu. V posledných rokoch tam nebol futbalový fanúšik zvyknutý na boj o popredné priečky. Je to aj zásluhou trénerov? „Myslím si, že v Seredi našlo vedenie klubu správny mix koučov, ku ktorým sa pridalo aj viacero skúsených hráčov. Výsledkom je pre nás po jesennej časti skvelé druhé miesto, no stále nie je o ničom rozhodnuté a musíme bojovať ďalej. V tejto západnej časti je paradoxom tá vyrovnanosť celkov, veď medzi druhým a siedmym tímom je rozdiel len štvorbodový,“ uzavrel strelec jediného gólu Serede v zápase proti Nitre Marek Loduha.

[youtube]B-4nVYU1gdQ[/youtube]

Foto: mfkskalica.sk, fclokomotiva.sk, Rastislav Blaško; video: FC Nitra/youtube.com

[fbpage-53517587929]

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk