ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vrátia sa "kohúti" späť na víťaznú vlnu?
zdroj: TASR/AP

Vrátia sa "kohúti" späť na víťaznú vlnu?

„Futbal je o emóciách, keď stále vyhrávate, ste na vrchole. Teraz sa musíme snažiť niečo zmeniť a to nás môže posunúť ďalej“ hovorí Pochettino

Londýnsky Tottenham neprežíva ružové obdobie. Posledných šesť súťažných zápasov nevyhral, hoci v nich inkasoval dovedna len päť gólov.

Tottenham sa trápi najmä v ofenzíve. Citeľne mu chýba zranený Kane. Ten by sa mohol ukázať už v nedeľňajšom derby (s výkopom o 13.00 h) proti Arsenalu. "Potvrdzujem, že Harry Kane bude pripravený naskočiť do hry. Ešte neviem, či od začiatku, alebo až v priebehu zápasu. Potešiteľné je, že vo štvrtok absolvoval úspešný tréning," povedal pre goal.com manažér "Spurs" Pochettino. Na Emirates Stadium sa stretnú celky s celkom odlišnou formou.

{+t89879}

"Je pravda, že možno nie sme až takí sebavedomí ako po zápase s Manchestrom City," naráža Pochettino na posledný víťazný zápas jeho tímu, datujúci sa na začiatok októbra, a dodáva: "Futbal je o emóciách, keď stále vyhrávate, ste na vrchole, ale ja mám rád aj takéto momenty. Teraz sa musíme snažiť niečo zmeniť a to nás môže posunúť ďalej."

Arsenal má v ligovej tabuľke síce len trojbodový náskok pred Tottenhamom, ale v posledných pätnástich zápasoch nenašiel premožiteľa. Pravda, v týždni sa vytrápil proti bulharskému Ludogorecu, keď naklonil zápasové misky váh na svoju stranu len dve minúty pred koncom riadneho hracieho času zásluhou Özila.

Najnovšie z klubu: Tottenham

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk