Výsledky stretnutí pätnásteho kola poľskej Ekstraklasy

NEDEĽA

Výsledky zápasov pätnásteho kola poľskej futbalovej Ekstraklasy:

Slask Vroclav - Zaglebie Lubin 2:1
(za Vroclav chytal Ľ. Kamenár, do 59. min. hral P. Grajciar - za Lubin chytal M. Polaček, celý zápas hral Ľ. Guldan)

Wisla Krakov - Górnik Leczna 3:2

Legia Varšava - Cracovia Krakov 2:0
(za Krakov odohral celý zápas E. Jendrišek)

SOBOTA

Nešťastný zápas odohrala v sobotňajšom pätnástom kole poľskej Ekstraklasy štvrtá Termalica Bruk-Bet so siedmimi slovenskými hráčmi proti Korone Kielce. Na úvodný gól českého obrancu hostí Dejmeka síce domáci ešte v prvom polčase odpovedali vyrovnávajúcim gólom Jovanoviča, ktorému prihrával Mišák, avšak po desiatich minútach druhého polčasu videl červenú kartu Dalibor Pleva a domáci napokon s dvanástou Koronou prehrali 1:3.

Termalica Bruk-Bet - Korona Kielce 1:3
(za Termalicu celý zápas odohral R. Gergel, a P. Staňo, D. Pleva 55. ČK, do 60. min. hral S. Štefánik, do 68. min. hral D. Guba, do 71. min. hral P. Mišák, vystriedal ho M. Juhar)

Jagiellonia Bialystok - Piast Gliwice 2:0
(za Jagielloniu chytal M. Kelemen - za Piast od 59. min. nastúpil M. Bukata a od 66. min. P. Mráz)

PIATOK

Futbalisti Lechu Poznaň vyhrali v piatkovom stretnutí pätnásteho kola poľskej Ekstraklasy na ihrisku Ruchu Chorzów vysoko 5:0. Z víťazstva hostí sa tešil aj slovenský brankár Matúš Putnocký, všetkých päť gólov inkasoval jeho krajan v bránke domáceho tímu Libor Hrdlička.

Ruch Chorzów - Lech Poznaň 0:5
(L. Hrdlička celý zápas - M. Putnocký celé stretnutie)

Plock - Arka Gdynia 0:0