ProFutbal.sk ProFutbal.sk

"Kohúti" zatiaľ nepanikária. Janssen bude prospešný, tvrdí Pochettino
zdroj: TASR/AP

"Kohúti" zatiaľ nepanikária. Janssen bude prospešný, tvrdí Pochettino

“Tlak spôsobený Harryho zranením je obrovský. Ale Vincent je pokojný, rovnako aj my. Nie sme tí, ktorí by vytvárali na neho ešte väčší tlak,“ pokúsil sa utlmiť búrlivé diskusie o (ne)forme svojho zverenca Mauricio Pochettino

Mladý Holanďan v útočných radoch anglického celku Tottenham Hotspur Vincent Janssen zatiaľ nenapĺňa očakávania mnohých, povedzme nedočkavých fanúšikov. Po letnom príchode z krajiny tulipánov na Britské ostrovy si táto hviezda budúcnosti ešte len zvyká na nové prostredie, čo nie je vždy úplne jednoduché. Najdôležitejšie však je, že od predstaviteľov klubu a aj spoluhráčov môže cítiť podporu a trpezlivosť.

Ešte len 22-ročný mladík od leta brázdiaci anglické trávniky Vincent Janssen nedáva o svojej prítomnosti v zápasoch vedieť tak, ako by možno niekto predpokladal. Po prestupe z holandského AZ Alkmaar, v ktorého drese sa z gólu radoval až 31-krát, vyvolal na severe Londýna radostný rozruch, no o to väčšmi sa v súčasnosti valí na jeho osobu vlna kritiky. V doterajších odohraných zápasoch rozvlnil súperovu sieť len tromi gólmi, čo je obzvlášť v časoch, kedy absentuje kvôli zraneniu členka hviezda Harry Kane, veľmi nevýrazné číslo. “Tlak spôsobený Harryho zranením je obrovský. Ale Vincent je pokojný, rovnako aj my. Nie sme tí, ktorí by vytvárali na neho ešte väčší tlak,“ pokúsil sa utlmiť búrlivé diskusie o (ne)forme svojho zverenca Mauricio Pochettino.  Doba liečby 23-ročného Angličana nie je zatiaľ časovo ohraničená. Podľa slov samotného trénera Pochettina by sa mal ostrostrelec z White Hart Lane vrátiť do zápasovej praxe už 6. novembra v súboji proti miestnemu rivalovi z Arsenalu.

{+t96661}

Síce sa čoraz častejšie objavuje miestami až nepochopiteľná kritika adresovaná práve rodákovi z dedinky Heesch Janssenovi, stále sa môže spoľahnúť na podporu tých najdôležitejších – jeho trénera a spoluhráčov. “Sme s ním spokojní. Všetci si musia uvedomiť, že má ešte len 22 rokov. Prišiel z Holandska, z rozdielnej ligy, čo si stále vyžaduje svoj čas,“ prehlásil pre goal.com argentínsky kormidelník s trénerskými skúsenosťami nielen z Anglicka, ale aj Španielska. “Jedna vec je istá, je to hráč, ktorý na sebe tvrdo pracuje a stále má chcenie napredovať. Oddanosť, ktorú preukazuje v každom zápase a na každom tréningu je fantastická,“ pokračoval niekdajší stredný obranca.

{+t95789}

Prechod do novej ligy, nového tímu a v podstate do “nového sveta“ predstavuje ozajstnú zaťažkávajúcu skúšku. Zmena prostredia je pre profesionálneho športovca veľkou fyzickou, ale i mentálnou výzvou, ktorá sa prejavila v niektorých prípadoch aj ako osudová chyba. Za zmienku stojí napríklad osud Fernanda Torresa, ale mali by sme pripomenúť aj fakt, že jeden z najlepších hráčov sveta – Cristiano Ronaldo, skóroval po svojom príchode na Old Trafford v 40-tich zápasoch iba šesťkrát. Na druhej strane, rovnaký počet gólov, aký mal Ronaldo počas premiérovej sezóny, stihol už v štrnástich zápasoch vsietiť kontroverzný, no uznávaný génius s loptou Zlatan Ibrahimovič. To však nemení nič na skutočnosti, že vedenie dvojnásobného majstra Anglicka neprejavuje známky nespokojnosti, teda aspoň navonok. “Pozrite sa aj na ostatných hráčov, ktorí zmenili ligovú príslušnosť... Vždy je to pre nich zložité zvyknúť si. Vincent sa usadil a tvrdo pracuje. Je len otázkou času, kedy začne pravidelne skórovať,“ nechal sa počuť pre goal.com 44-ročný Pochettino.

Do kože Vincenta Jenssena sa dokáže vžiť aj Eric Dier, ktorý zavítal do Premier League po odchode z portugalského Sportingu. “Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že ak prídete z inej krajiny, nie je to jednoduché. Domáci fanúšikovia to možno nevedia pochopiť, no Vincent prišiel do novej kultúry. Musí si zvykať na úplne nové spôsoby trénovania, hrania a nový životný štýl. Takéto veci si vyžadujú čas. Je prirodzené, že sa bude zlepšovať,“ zastal sa svojho spoluhráča rovesník a trinásťnásobný reprezentant Anglicka na seniorskej úrovni.

[fbpage-53517587929]

Najnovšie z klubu: Tottenham

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk