ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Németh v Dunajskej Strede skončil, DAC oznámil meno nového kouča (video)
zdroj: fcdac.sk

Németh v Dunajskej Strede skončil, DAC oznámil meno nového kouča (video)

"Počas diskusií s Krisztiánom sme dospeli k tomuto rozhodnutiu. Úlohou nového trénera bude zlepšenie výsledkov a posunutie klubu na vyššie priečky tabuľky,“ povedal majiteľ klubu Oszkár Világi

Novým trénerom Dunajskej Stredy sa v štvrtok stal 52-ročný Csaba László, na lavičke mužstva vystriedal Krisztiána Németha. Asistentom rumunského odborníka bude Nemec Werner Bürger, doterajší kouč zostáva pracovať v štruktúre klubu. 

Prvý tréning a rozhovor nového kouča DAC:

Csaba László získal najvyššiu trénerskú licenciu v Nemecku, kde nadobudol aj prvé manažérske skúsenosti. V roku 2004 prevzal Ferencváros Budapešť, s ktorým sa takmer ihneď prebojoval do skupinovej fázy pohára UEFA. Súbežne pôsobil ako asistent Lothara Matthäusa pri maďarskej reprezentácii. Neskôr viedol Sopron, škótsky Heart of Midlothian, belgické Charleroi, pôsobil aj vo funkcii trénera reprezentácie Ugandy a Litvy. Naposledy bol trénerom MTK Budapešť. V Maďarsku aj Škótsku získal ocenenie Tréner roka. Csaba László podpísal s Dunajskou Stredou kontrakt do konca aktuálnej sezóny.

Pod Némethom sa DAC-u v prebiehajúcej sezóne nedarilo, v dvanástich zápasoch s ním získal len osem bodov za víťazstvo a päť remíz. Jediný triumf v pomere 3:0 prišiel v dueli desiateho kola na pôde Prešova. Dovedna inkasovali hráči zo Žitného ostrova až 21 gólov a spoločne s úradujúcim majstrom z Trenčína majú po víkende najhoršiu obranu v lige.

{+t97306}

Aj 58-ročný nemec Werner Bürger získal UEFA Pro-licenciu, najvyššie trénerské vzdelanie, v Nemecku. V minulosti už spolupracoval s Csabom Lászlóm, bol jeho asistentom v Hearts of Midlothian a v MTK. Pôsobil aj v Švajčiarsku a pri nemeckých mládežníckych reprezentáciách.

„Ďakujem Krisztiánovi Némethovi a Balázsovi Borbélyovi za prácu, ktorú pri mužstve odviedli. Prevzali ho v náročnom období, klub vo svojej histórii nikdy neodohral toľko zápasov vonku v rade. Body sme strácali vo vyrovnaných stretnutiach, proti náročným súperom. S ich prácou naďalej počítame, zostávajú v štruktúre klubu. Počas diskusií s Krisztiánom sme dospeli k rozhodnutiu, že s ohľadom na záujmy klubu, je nutné spraviť tento krok. Úlohou nového trénera bude pripraviť mužstvo tak, aby naplnilo očakávania spojené s DAC-om - to znamená byť úspešný výsledkovo a posunúť ho na vyššie priečky tabuľky,“ povedal majiteľ klubu Oszkár Világi.

Doposiaľ vykonané trénerské zmeny vo Fortuna lige: 
Senica - po 1. kole - Čvančaru vymenil Mentel
Slovan Bratislava - po 3. kole - Papavasilioua dočasne nahradil Koník, od 6. kola permanentne Vukomanovič
Prešov - po 11. kole - Vargu dočasne nahradil Karaffa, od 13. kola nastúpi Kronsteiner
Dunajská Streda - po 12. kole - Krisztiána Németha nahradil Csaba László

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk