Slovenská FootGolfová Tour 2016 pozná celkových víťazov
zdroj foto: Rastislav Blaško

20.10.2016

Slovenská FootGolfová Tour uzavrela svoj druhý ročník posledným 13. kolom v Bernolákove. Výsledky približuje čitateľom Profutbal.sk náš kolega a aktívny hráč FootGolfu Rastislav Blaško

Slovenská FootGolfová Tour pozná víťazov za rok 2016. Žezlo od Jána Kozáka ml. prebral v druhom ročníku v hlavnej kategórii mužov Tomáš Bartko (FootGolf Senec). Víťazkou prvého ročníka v kategórii žien sa stala Rebeka Režná (FootGolf Senec). Obaja potvrdili svoju dominanciu aj v záverečnom 13. kole na ihrisku v Bernolákove počas uplynulej soboty.

Tomáš Bartko, v súčasnosti 5. najlepší hráč v prebiehajúcom ročníku Európskej FootGolfovej Tour, zvíťazil s počtom kopov 63 a zahral mínus 9 pod par. Na druhom mieste skončil jeho prenasledovateľ Tomáš Kikuš (FootGolf Bratislava) s počtom kopov 66 a na treťom Samuel Horváth so 67 kopmi.

{+t98351}

V celkovom poradí získal Tomáš Bartko 1389 bodov. Druhý v poradí Dušan Vangel 1145, tretí Michal Dian 980 bodov. Na turnajoch 2. ročníka súťažilo dovedna 168 pretekárov.

Rebeka Režná okrem prvenstva v prvom ročníku žien Slovenskej FootGolfovej Tour vedie v priebežnom poradí Európskej FootGolfovej Tour. Trinásťročná futbalistka Slovana Bratislava v lete získala aj 5. miesto na 10. majstrovstvách sveta vo futbalgolfe. V 13. kole zvíťazila s 86 kopmi pred Kristínou Rožičovou, ktorá zahrala rovnaký počet kopov, ale o poradí rozhodol v prospech Rebeky lepší výsledok na posledných troch jamkách. Na treťom mieste skončila Simona Ondrejkovičová s 93 kopmi.

{+t98352}

V celkovom poradí žien zvíťazila Rebeka Režná s 1958 bodmi pred Simonou Ondrejovičovou (1396 bodov) a Martinou Majerčíkovou (1313) bodov. V kategórii žien štartovalo 26 pretekárok.

Na 13. kole v kategórii juniorov do 16 rokov vyhral Matej Riznič (83 kopov) pred Borisom Súkenníkom (83) a Tristanom Póorom (88). Celkovo v kategórii juniorov  do 16 rokov zvíťazil Samuel Režný (FootGolf Senec).

V krátkom videu zhodnotili svoje účinkovanie v Slovenskej FootGolfovej Tour víťazi Tomáš Bartko a Rebeka Režná.