ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ronaldo: Klub ako Real musí ligu vyhrávať častejšie
zdroj: TASR/AP

Ronaldo: Klub ako Real musí ligu vyhrávať častejšie

"Liga majstrov je niečím špeciálna a odlišná. Môžete cítiť, že Real Madrid je klub, ktorý získal najviac titulov v Lige majstrov," povedal Cristiano Ronaldo

Portugalská hviezda vyjadrila svoju frustráciu z neúspechu v španielskej lige. Real Madrid získal titul v La Lige naposledy v roku 2012. Podľa Ronalda si tím pod vedením Zidana musí viac veriť a byť konzistentnejší.

“Los Blancos“ síce za posledné štyri roky vyhrali dvakrát Ligu majstrov a raz Španielsky pohár, ale podľa Ronalda si reputácia klubu vyžaduje, aby Real vyhrával ligový titul častejšie. Madrid počas tohto víkendu odohrá zápas proti Realu Betis na súperovej pôde. Zidanova družina bude chcieť ukončiť sériu štyroch remíz po sebe.

“Klub veľkosti Realu Madrid nemôže tak dlho nevyhrať La Ligu. V tejto súťaži musíme byť konzistentní a viac veriť, že ju vyhráme,“ povedal Ronaldo pre denník Marca.

Po sobotňajšom stretnutí privíta kráľovský veľkoklub na domácej pôde Legiu Varšava. CR7 sa netají ambíciami Realu stať sa prvým tímom, ktorý v modernej histórii obháji titul v Lige majstrov: “V šatni sme si povedali, že chceme byť prvým tímom, ktorý vyhrá Ligu majstrov dvakrát po sebe. Hoci je to náročné a je viacero dôvodov, prečo sa to nikomu zatiaľ nepodarilo. Liga majstrov je niečím špeciálna a odlišná. Vyžaruje niečo zvláštne a môžete cítiť, že Real Madrid je klub, ktorý získal najviac titulov v Lige majstrov.“

zdroj: goal.com, foto: TASR/AP

Najnovšie z klubu: Real Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk