ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vo funkciách zostali iba Jurkemik, Molnár, Jankech a Zelenský
zdroj:

Vo funkciách zostali iba Jurkemik, Molnár, Jankech a Zelenský

Prehľad trénerov klubov pred začiatkom Corgoň ligy v sezóne 2004/2005

V porovnaní s koncom uplynulej sezóny slovenskej futbalovej Corgoň ligy zostala pred sobotňajším štartom nastávajúceho ročníka najvyššej súťaže 2004/2005 na poste hlavného trénera z celkového počtu 10 klubov iba štvorica lodivodov.

V majstrovskej Žiline bude pokračovať v práci Ladislav Jurkemik, v tíme vicemajstra z Banskej Bystrice Ladislav Molnár, v Dubnici skúsený Jozef Jankech a loď nováčika z Rimavskej Soboty bude ťahať naďalej Peter Zelenský.

Naopak, až šesť klubov angažovalo do svojich radov nových či staronových kormidelníkov. Bronzový tím z minulej sezóny MFK Ružomberok povedie kouč Ivan Hucko (vystriedal vo funkcii Jozefa Vukušiča), na lavičku Matadoru Púchov si sadol Čech Pavel Vrba (vymenil Milana Lešického), hlavným trénerom Spartaka Trnava sa stal Jozef Vukušič (nahradil Vladimíra Ekhardta). Inter Bratislava povedie Jozef Barmoš (vystriedal Karola Peczeho), na lavičku AS Trenčín si namiesto Karola Kisela st. zasadol Anton Jánoš a mužstvo FC Artmedia Bratislava bude viesť opätovne Vladimír Weiss (uplynulú sezónu ukončil klub pod vedením jeho doterajšieho asistenta Michala Hippa).

Prehľad trénerov a ich asistentov, ktorí by mali zasadnúť na lavičky svojich klubov v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži Corgoň lige v sezóne 2004/2005:

MŠK Žilina - tréner: Ladislav Jurkemik (nar. 20.7. 1953, I. tr.), asistent: Jozef Šuran (30. 1. 1955), asistent: Jozef Michálek (16. 9. 1961)

Dukla Banská Bystrica - tréner: Ladislav Molnár (12.9. 1960, I. tr.), asistent: Jozef Prochotský (29.4. 1951, I. tr.)

MFK Ružomberok - tréner: Ivan Hucko (3. 1. 1965, I. tr.), asistenti: Juraj Jarábek (3. 10. 1962, I. tr.), Ľubomír Moravčík (22. 6. 1965)

Spartak Trnava - tréner: Jozef Vukušič (31. 8. 1964, I. tr.), asistenti: Libor Fašiang (21. 6. 1958, I. tr.), Roland Praj (6. 10. 1967, II. tr.)

AS Trenčín - tréner: Anton Jánoš (28. 2. 1958, I. tr.), asistent: Jaroslav Jurkovič (2.12. 1957, I. tr.)

ZTS Dubnica - tréner: Jozef Jankech (24.10. 1937, I. tr.), asistenti: Peter Gergely (23.11. 1964, I. tr.), Juraj Bútora (10.1. 1963, I. tr.)

Inter Bratislava - tréner: Jozef Barmoš (28. 8. 1954, I. tr.), asistenti: Karol Brezík (9. 4. 1959, I. tr.), Jozef Šajánek (14. 3. 1951, I. tr.)

FC Artmedia Bratislava - tréner: Vladimír Weiss (nar. 22. 9. 1964, A-licencia), asistent: Michal Hipp (13. 3. 1963, A-licencia), asistent: Emil Stranianek (14. 8. 1961, A-licencia)

Matador Púchov - tréner: Pavel Vrba (6. 12. 1963, I. tr.), asistent: Ján Jozefovič (12. 6. 1943, I. tr.), Štefan Tománek (22. 4. 1948, I. tr.)

FC Rimavská Sobota (nováčik) - tréner: Peter Zelenský (27. 11. 1958, I. tr.), asistenti: Marián Kudlík (8. 6. 1958), Vojtech Vaszily (12. 9. 1953, I. tr.)

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk