Druhý ročník Slovenskej FootfGolfovej tour sa blíži k finále
zdroj foto: Rastislav Blaško

3.10.2016

Slovenská FootGolfová Tour čoskoro spozná svojich víťazov. Oficiálne, pretože podľa priebežného poradia pred poslednými bodovanými turnajmi v mužskej a ženskej kategórii sú karty rozdané

Predposledné 13. kolo Slovenskej FootGolfovej Tour prebehlo v poslednú septembrovú nedeľu na ihrisku na Čiernej Vode v Chorvátskom Grobe. Spomedzi tridsiatich hráčov zvládol úlohu favorita líder súčasného ročníka Tomáš Bartko (FootGolf Senec).

Na netradičnom 16-jamkovom turnaji, keď jedna jamka bola nespôsobilá a hralo sa 2x8 jamiek, zahral 52 kopov, dostal sa na 10 kopov pod par. O druhé a tretie miesto na diaľku zvádzali boj traja hráči. Minuloročný víťaz Ján Kozák ml. (FootGolf Senec) sa po operácii kolena zapojil do Tour. Tretí muž sveta a najlepší Európan na MS v Argentíne ešte na dvanástej jamke siahal na víťazstvo, avšak malé zaváhania ho stáli nakoniec aj bronz a kvôli predposlednej jamke tak obsadil nakoniec štvrté miesto s počtom kopov 55.

{+t97651}

Na druhom mieste skončil Tomáš Tengeri (FootGolf Senec) vďaka strhujúcemu finišu s počtom 54 kopov. Na treťom Zdenko Topor (FootGolf Petržalka) s 55 kopmi. V priebežnom poradí vedie Tomáš Bartko.

V súťaži žien zvíťazila líderka ženskej kategórie Rebeka Režná (FootGolf Senec) so 72 kopmi, pred Renátou Šmihelovou (FootGolf Senec) a Simonou Ondrejkovičovou (BKP) so 75 kopmi. V priebežnom poradí vedie Rebeka Režná.

V juniorskej kategórii zvíťazil Pavol Šimončič (BKP) so 64 kopmi, pred Petrom Juritkom (75, FooGolf Bratislava) a Matejom Rizničom (76, FooGolf Bratislava).

{+t97650}

Prezident SFGA Tomáš Dittinger na margo rozdielov medzi prvým a druhým ročníkom Tour pre PROFUTBAL.sk: "V tomto období sme mali minulý rok za sebou 4 kolá a dvojmesačnú letnú pauzu. Ľudia boli hladní po FootGolfe a tak sme sa rozhodli pre experiment v podobe turnajov každé 2 – 3 týždne. Už teraz je vidieť obrovský rozdiel v kvalite výkonov v porovnaní s minulým rokom, kedy sa väčšina s FootGolfom iba zoznamovala. Nesmiem opomenúť aj fakt, že kým v minulom roku sme fungovali na dvoch ihriskách, teraz je to šesť. Myslím si, že budúci rok budeme hrať už na desiatich. Okrem toho, minulý rok sme mali iba jednu kategóriu, mužskú, tento rok sa súťaží aj v ženskej a juniorskej kategórii. Ak si FootGolf získa dostatočný počet záujemcov, tak sa o jeho existenciu neobávam. Na ťahu je však svetová federácia FIFG, ktorá musí pracovať na tom, aby sa FootGolf stal medzinárodne uznávaným športom a až následne sa rozbehne na národných  úrovniach. Úplne masovým športom ako futbal či hokej sa nestane, ale napríklad golf by mohol pokoriť. Limitujúcim faktorom sú ihriská, keďže ani tie golfové nie sú na každom rohu, v tomto prípade beriem do úvahy Slovensko a Európu."

{+t97653}

Slováci úspešní aj v Európskej FootGolfovej Tour

Uplynulý víkend prebehla aj Európska FootGolfová Tour v Maďarsku, kde Tomáš Bartko obsadil 3. miesto a Rebeka Režná zvíťazila v ženskej kategórii. Mužský tím Slovenska obsadil 3. miesto.

V priebežnom poradí EFGT pred poslednými tromi kolami je Tomáš Bartko na 5. mieste a Tomáš Tengeri na 24. mieste. Slovensko je predbežne piate. Na tróne európskej ženskej kategórie je Rebeka Režná a Simona Ondrejkovičová je na 7. mieste.