ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Xabi Alonso rieši prítomnosť, zvyšok ukáže čas (video)
zdroj: TASR/AP

Xabi Alonso rieši prítomnosť, zvyšok ukáže čas (video)

“Uvidím, ako sa budem cítiť a či sa klub so mnou bude chcieť dohodnúť na predĺžení spolupráce. Neviem, čo sa bude diať. Čas ukáže. Nebudem sa tým zapodievať,“ rozumne a s pokojom v hlase konštatoval Xabi Alonso

Španielsky stredopoliar Xabi Alonso sa v roku 2014 sťahoval po úspešnej anabáze v Reale Madrid do nemeckej Bundesligy, kde háji farby rekordného 26-násobného majstra Bayernu Mníchov. Bavorsko je zrejme výborným zázemím pre tohto skúseného tvorcu hry, ktorého koniec kariéry sa pomaly, ale isto blíži a práve Bayern je klubom, kde by chcel zotrvať do posledného výkopu v súťažnom zápase.

Skúsený stredopoliar odohral vo svojej kariére doposiaľ 678 duelov. Počas devätnástich sezón sa podieľal na zisku mnohých trofejí, ktoré prepisovali históriu. Gólovo najplodnejšie obdobie zažil počas pôsobenia na Britských ostrovoch, keď sa na služby čoskoro 35-ročného Španiela spoliehal jeho krajan a šéf lavičky liverpoolskeho FC Rafael Benitez. Hneď úvodný ročník v drese “The Reds“ sa vryl Alonsovi hlboko do pamäte. Radosť z “ušatej“ trofeje mu nezmarila ani nepremenená penalta vo finále, keď po zákroku brankára Didu a španielsky “zelenáč“ okamžite napravil svoju chybu a vyrovnal stav na 3:3. Liverpool sa napokon radoval po nezabudnuteľnom penaltovom rozstrele.

 

Po päťročnej anabáze v meste slávnej skupiny Beatles sa rodák z mestečka Tolosa rozhodol kvôli nezhodám s hlavným Benitezom pre návrat na domáce trávniky. Dres Realu Madrid si naozaj vážil a bol oporou tímu už od prvej chvíle, čo len potvrdzuje fakt, že odhliadnúc od suspendácií alebo zranení, bol v premiérovej sezóne členom základnej zostavy v každom zápase Ligy majstrov, ale aj v domácej La Lige. Počas nasledujúcich piatich sezón bol dôležitou súčasťou tímu po boku hviezd ako Cristiano Ronaldo či Karim Benzema, s ktorými zažil úspešné ťaženie v Lige majstrov, La Lige a aj v španielskych pohároch. Xabi Alonso povýšil počas kariéry v Madride svoju defenzívnu hru, no spomenúť musíme aj ofenzívne chúťky tohto trojnásobného otca. O jeho famózne načasovaných prihrávkach by vedela básniť nejedna superhviezda svetových rozmerov.

V súčasnosti pôsobí 114-násobný reprezentant “La Furia Roja“ v tíme majstrovského rekordéra Bayern Mníchov, do ktorého zavítal s vidinou akéhosi reštartu po zraneniami sužovanej poslednej sezóne v Madride. S logom “Der FCB“ na hrudi odštartoval tretiu sezónu a pokúsi sa so zvyškom hviezdne nabitého mužstva znovu ovládnuť nemeckú Bundesligu.

Zdá sa, že práve Bayern by sa mohol stať poslednou Alonsovou zastávkou. “Myslím, že Bayern je môj posledný klub. Pokiaľ to moje telo zvláda, chcem podávať výkony na profesionálnej úrovni,“ prezradil dvojnásobný majster Európy Xabi Alonso.

{+t89915}

I keď mnohí odborníci tvrdia, že Alonso sa pomaly, ale isto blíži k povestnému zaveseniu kopačiek na klinec, vo svete je stále záujem o jeho služby. Podľa slov samotného hráča obdržal ponuky z talianskej Serie A, no majster sveta z roku 2010 má vo svojej budúcnosti jasno. “Nemyslím si, že by bol ďalší posun v kariére vhodný. Mohol som ísť do Talianska, ale nebolo by to správne rozhodnutie,“ priznal najlepší španielsky hráč za rok 2003.

Kontrakt končiaci v závere prebiehajúcej sezóny vytvára špekulácie o Alonsovovej budúcnosti nielen v klube, ale celkovo v profesionálnom futbale. Samotný Španiel sa však koncentruje iba na prítomnosť a zotrvanie alebo odchod z klubu, či prípadné ukončenie kariéry zatiaľ nerieši. “Uvidím, ako sa budem cítiť a či sa klub so mnou bude chcieť dohodnúť na predĺžení spolupráce. Neviem, čo sa bude diať. Čas ukáže. Nebudem sa tým zapodievať. Mám v tejto otázke voľnosť a nedávam si časové vymedzenia,“ rozumne a s pokojom v hlase konštatoval Xabi Alonso.

Zdroj: goal.com, foto: TASR/AP, video: youtube.com  

[fbpage-53517587929]        

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk