ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VSS sa vracia do Čermeľa, pomohol aj Matić!
zdroj: jäzva

VSS sa vracia do Čermeľa, pomohol aj Matić!

"Nemanja ukázal veľké srdce. Potvrdil, že na Košice nezabudol. Keď sa dozvedel o problémoch nášho klubu, rozhodol sa pomôcť nám. Jeho peniaze sme využili na podporu našej mládeže," prezradil Blažej Podolák

Líder priebežného poradia druhej ligy Východ FC VSS Košice sa vráti do Čermeľa. Vo ôsmom kole sezóny 2016/2017 sa tak zverenci trénera Jozefa Majoroša konečne predstavia doma - tam, kde v ostatných sezónach.

V úvode nového ročníka našli žlto-modrí prechodný domov v neďalekej Haniske. Nahlas sa hovorilo o tom, že zvyšok sezóny strávia v Moldave nad Bodvou. Fanúšikovia VSS vedeniu poslali jasný odkaz: Do Moldavy nikdy! A ich želanie bude splnené.

„Môžem potvrdiť, že prezident nášho klubu Blažej Podolák podpísal s majiteľmi futbalového štadióna v Čermeli nájomnú zmluvu s platnosťou do 30. júna budúceho roka. Našťastie, došlo k ich vzájomnej dohode. Obe strany si vyšli v ústrety, výsledkom čoho je dobrá správa pre košických futbalových fanúšikov. Všetci sme veľmi radi, že sa to takto otočilo,” prezradil pre košice:dnes športový riaditeľ klubu Ján Lesniak.

Ako ďalej informuje spomenutý portál, v Čermeli bude svoje domáce zápasy hrávať okrem A-mužstva aj dorastenecký tím do devätnásť rokov. Muži budú trénovať prevažne v Ličartovciach, no predzápasový tréning absolvujú vždy na štadióne Lokomotívy.

{+t95333}

Prvý zápas v Čermeli, ak nerátame derby s Lokomotívou, ktorá bola v tomto stretnutí vedená ako domáci celok, odohrá VSS už túto nedeľu 25. septembra. Paradoxne, proti Haniske, kde doteraz Košičania hrávali svoje domáce zápasy. „Táto informácia potešila celú našu kabínu a určite ju s radosťou prijmú aj košickí futbaloví priaznivci. Veríme, že fanúšikovia si nájdu cestu na naše domáce stretnutia,“ zaželal si tréner Jozef Majoroš.

Matić nezabúda

Dlhy voči majiteľom štadióna v Čermeli pomohol VSS splatiť prestup dorastenca Filipa Vaška do talianskeho Udinese. Finančnú injekciu klubu z metropoly východného Slovenska dokonca poskytol aj jeho bývalý hráč, dnes hviezda FC Chelsea Nemanja Matić! „Nemanja ukázal veľké srdce. Potvrdil, že na Košice nezabudol. Keď sa dozvedel o problémoch nášho klubu, rozhodol sa pomôcť nám. Jeho peniaze sme využili na podporu našej mládeže, konkrétne na technické zabezpečenie našich tímov. Od Nemanju je to veľké gesto, veľmi si to vážime,“ dodal na záver pre košice:dnes prezident FC VSS Blažej Podolák.

{+t39172}

Zdroj: Košice:Dnes, foto: jäzva, ŠtartFoto

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk