ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mihalíka potešili gól i výkon, mrzela strata bodov
zdroj: Róbert Fritz

Mihalíka potešili gól i výkon, mrzela strata bodov

"Veľká škoda. Mali sme ten duel doviesť do víťazného konca. Cez týždeň budeme mať priestor na ďalšie zdokonaľovanie nášho systému. A verím, že najbližšom zápase proti Libercu si pripíšeme tri body," povedal Mihalík

Kvalitným výkonom sa v nedeľu prezentoval v ligovom súboji na ihrisku Teplíc slovenský stredopoliar Jaroslav Mihalík. Jeho Slavia Praha remizovala na severe Čiech v stretnutí šiesteho kola 2:2, slovenský reprezentant do 21 rokov na jeden gól prihral a druhý sám strelil.

Hostia po prvom polčase prehrávali 0:1, do druhého potom nastúpil 22-ročný Mihalík a "zošívaní" po jeho asistencii a góle výsledok otočili. V závere síce prišli o výhru, ale Slovák sa stal najlepším hráčom stretnutia. Slavia hrala prvýkrát v lige pod vedením nového trénera Jaroslava Šilhavého. "Bolo všetko nové. Spoznávali sme pána trénera, nacvičovali sme veľa nových vecí. Napríklad taktiku a systém. Myslím si, že prvý duel s pánom Šilhavým na lavičke dopadol celkom dobre," povedal Mihalík pre web jeho zastupiteľskej agentúry CSM Agency. "Snažili sme sa hrať futbal, presadiť sa kombinačne. Nebolo to iba o nakopávaní lôpt. Tréner mi povedal, aby som oživil hru a dal gól. Myslím si, že mi to vyšlo."

Len dve minúty po Mihalíkovom góle domáci vyrovnali. "Veľká škoda. Mali sme ten duel doviesť do víťazného konca. Cez týždeň budeme mať priestor na ďalšie zdokonaľovanie nášho systému. A verím, že najbližšom zápase proti Libercu si pripíšeme tri body," dodal Mihalík.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Teplice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk