ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Allardyce verí svojej zostave, s Rooneym čakajú ťažkého súpera
zdroj: TASR

Allardyce verí svojej zostave, s Rooneym čakajú ťažkého súpera

"Riadili sme sa informáciami o Slovensku, rozhodovali sme sa na základe organizácie hry a typológie futbalistov. Zároveň sme sledovali našich hráčov v tréningu," povedal Allardyce

Tréner anglickej reprezentácie Sam Allardyce plne dôveruje svojej avizovanej základnej zostave, ktorá nastúpi v nedeľu na Slovensku v prvom vystúpení kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2018. Jej skoré zverejnenie nepovažuje za prekvapujúci ťah.

"Rozhodnutie som konzultoval s realizačným tímom, no nikdy sme nerobili tajnosti o otváracej jedenástke. V uplynulých dňoch sme sa spoznávali s hráčmi, aspoň tým získali viac času na prípravu. Dúfam, že to prispeje, aby sme zdolali náročného protivníka," povedal 61-ročný kouč na sobotnej predzápasovej tlačovej konferencii v Trnave.

Angličania majú o Slovákoch dostatok znalostí, veď tieto dva tímy sa tento rok už stretli v skupinovej časti majstrovstiev Európy, kde sa rozišli bez gólov. "Riadili sme sa informáciami o Slovensku, rozhodovali sme sa na základe organizácie hry a typológie futbalistov. Zároveň sme sledovali našich hráčov v tréningu. Myslím si, že sme zvolili najsilnejšiu možnú jedenástku schopnú prekonať Slovensko," pokračoval Allardyce.

Ten síce prezradil menoslov, ale k formácii a systému hry pristúpi flexibilne: "Ak sa pozrieme na predchádzajúce výkony Slovenska, je jasné, že potrebujeme vyvážiť zabezpečenú obranu a ofenzívnu kreativitu. Rozostavenie sa ukáže v nedeľu, môže sa meniť počas zápasu. Vybehnú dostatočne kvalitní hráči, niektorí disponujú bohatými medzinárodnými skúsenosťami."

{+t96347}

Anglicko sa ako favorit eliminačnej F-skupiny, v ktorej figurujú ešte Litva, Malta, Slovinsko a Škótsko, pokúsi zlepšiť bezgólový výsledok z Francúzska: "Útočne to budeme ladiť minimálne so štyrmi alebo piatimi hráčmi. Dôležité budú štandardné situácie, uvidíme, či ich dokážeme zužitkovať." V bránke sa Allardyce spolieha na Joea Harta, ktorý z Manchestru City odišiel hosťovať do FC Turín: "Som rád, že sa vyriešila jeho budúcnosť a bude chytať v Taliansku. Môže sa tak koncentrovať výhradne na Slovensko."

Bývalý tréner Sunderlandu zažije v trnavskej City Arene premiéru na prestížnej lavičke "troch levov". "Pred príchodom na štadión pocítim nervozitu, tá ma však opustí s úvodným hvizdom. Odvtedy sa plne sústredím na dianie na ihrisku a potreby mojich zverencov," uviedol Allardyce.

Zato Wayne Rooney si, pokiaľ sa nestane nič nepredvídané, pripíše 116. štart v najcennejšom drese, čím stanoví rekord anglickej reprezentácie pre hráča v poli. "Na toto významné číslo si možno spomeniem v budúcnosti, teraz sa teším na novú kvalifikáciu, zakaždým je motivácia začať na víťaznej vlne. Dobrý štart je vždy podstatný, nachystali sme sa na ťažký zápas, v ktorom zabojujeme o tri body."

{+t96348}

avizovaná základná zostava Anglicka:
Hart - Walker, Cahill, Stones, Rose - Dier, Henderson - Lallana, Rooney, Sterling - Kane

Najnovšie z klubu: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: MS 2018 - Rusko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS2018

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk