ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zoltán Kontár posilnil Dunajskú Stredu
zdroj: fcdac.sk

Zoltán Kontár posilnil Dunajskú Stredu

"Spoluhráči ma prijali bez problémov, s väčšinou z nich som sa poznal zo vzájomných zápasov. Neviem sa dočkať chvíle, keď konečne nastúpim za DAC," povedal Zoltán Kontár

Posledný tím priebežného poradia Fortuna ligy DAC Dunajská Streda oznámil príchod ďalšej posily. Na Žitný ostrov prichádza defenzívny univerzál Zoltán Kontár, ktorý naposledy pôsobil v Senici. Po Ladislavovi Almásim ide už o druhého rodáka zo Žitného ostrova, ktorý v lete posilnil DAC.

Rodák z Dunajskej Stredy začínal kariéru v Orechovej Potôni, odkiaľ sa presunul do Petržalky. Zahral si v Šamoríne či v Ružinove, až zakotvil v Senici, kde odohral 23 zápasov v najvyššej súťaži. So žlto-modrými podpísal kontrakt do 30. júna 2018.

„Iniciatíva vyšla od trénera Krisztiána Németha. Boli sme dlhšie v kontakte, ale môj príchod pribrzdilo zranenie. Preto som sa začiatkom leta pripravoval individuálne s kondičným trénerom. Neskôr som si párkrát zatrénoval v Petržalke a keď som bol stopercentne fit, tréner mi opäť zavolal. Prišiel som sa ukázať a výsledkom bolo, že mi klub ponúkol zmluvu. Som veľmi rád, chcel by som odohrať čo najviac zápasov a pomôcť mužstvu. Noví spoluhráči ma prijali bez problémov, s väčšinou z nich som sa poznal zo vzájomných zápasov. Neviem sa dočkať chvíle, keď konečne nastúpim za DAC,“ nechal sa počuť Kontár pre klubový web.

Zdroj textu a foto: fcdac.sk

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk