ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trenčín opúšťajú nigérijskí legionári
zdroj: TASR

Trenčín opúšťajú nigérijskí legionári

"Vzhľadom na výkony oboch hráčov nielen v minulej sezóne, ale aj v stretnutiach európskych pohárov rástol záujem iných mužstiev. Klub dostal v oboch prípadoch zaujímavé ponuky, ktoré sa rozhodol akceptovať," povedal Martin Galajda

AS Trenčín opúšťajú ďalšie opory. Ako informuje klubový web úradujúceho slovenského majstra, Ibrahim Rabiu prestúpil do tímu belgického vicemajstra KAA Gent, kde sa stane spoluhráčom ďalšieho bývalého hráča AS Mosesa Simona. Krajný obranca Kingsley Madu zasa odchádza do aktuálne druhého tímu belgickej ligy SV Zulte Waregem.
 
„Vzhľadom na výkony oboch hráčov nielen v minulej sezóne, ale aj v stretnutiach európskych pohárov rástol záujem iných mužstiev. Klub dostal v oboch prípadoch zaujímavé ponuky, ktoré sa rozhodol akceptovať. Obaja odchádzajú do popredných mužstiev najvyššej belgickej súťaže a my veríme, že aj oni budú pokračovať v šírení dobrého mena AS Trenčín v tomto regióne,“ povedal pre astrencin.sk hovorca klubu Martin Galajda.

{+t88913}

„Obaja hráči hľadali novú výzvu a klub im umožnil rozvoj ich ďalej kariéry. Pamätáme si ako Rabiu prišiel do Trenčína a ako dlho mu trvalo pokiaľ sa dal herne a zdravotne dokopy. Veľmi dobre poznáme jeho futbalovú minulosť, ktorá pred príchodom do AS bola bez budúcnosti. Klubu a realizačnému tímu sa však podarilo vrátiť ho do veľkého futbalu. Aj touto cestou ďakujem obom za všetko, čo pre AS odviedli. Prajeme im veľa úspechov v ďalšej kariére," dodal Galajda.

Dvadsaťpäťročný Rabiu prišiel do Trenčína v sezóne 2014/15, v 61 zápasoch strelil jedenásť gólov a pridal deväť asistencií. S AS získal majstrovský titul i národný pohár. Predtým pôsobil v dresoch holandského PSV Eindhoven, škótskych klubov Klimarnocku a Celticu a v portugalskom Sportingu Lisabon. Na konte má aj štyri štarty v reprezentácii Nigérie, za ktorú si zahral aj v mládežníckych výberoch, píše TASR.

Zdroj: astrencin.sk, foto: TASR

Najnovšie z klubu: Gent

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk