ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bas Dost opúšťa Wolfsburg a odchádza do Sportingu Lisabon
zdroj: TASR/AP

Bas Dost opúšťa Wolfsburg a odchádza do Sportingu Lisabon

Útočník bundesligového Wolfsburgu Bas Dost sa podľa nedeľňajšieho oznámenia klubu dohodol na prestupe do portugalského Sportingu Lisabon

Útočník bundesligového Wolfsburgu Bas Dost sa podľa nedeľňajšieho oznámenia klubu dohodol na prestupe do portugalského Sportingu Lisabon.

Dvadsaťsedemročný holandský futbalový reprezentant opúšťa Wolfsburg štyri roky po príchode z Heerenveenu. Detaily transferu ešte nie sú známe, ale podľa nemeckých médií by výška odstupného mala predstavovať čiastku 12 miliónov eur.

K prestupu sa športový riaditeľ Klaus Allofs vyjadril: "Súhlasili sme s Dostovým odchodom, pretože sme boli spokojní s ekonomickými podmienkami prestupu do Sportingu. Urobiť toto rozhodnutie nebolo pre nás jednoduché, pôvodne sme mu chceli zmluvu predĺžiť do roku 2017, ale neboli sme schopní dohodnúť sa na podmienkach."

Dost je posledným hráčom, ktorý Wolfsburg opúšťa po obrancoch Dantem (Nice) a Naldovi (Schalke), útočníkovi Maxovi Krusem (Werder Brémy) a stredopoliarovi Andre Schürrlem (Borussia Dortmund).

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Wolfsburg

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk