Rebeka Režná s obrovským úspechom na svetovom šampionáte vo futbalgolfe
zdroj foto: Rastislav Blaško

20.8.2016

Najlepší výsledok zo Slovákov na dvoch 18-jamkových ihriskách zaznamenala ešte len talentovaná trinásťročná Rebeka Režná, ktorá je v súčasnosti našou najlepšou hráčkou FootGolfu, keďže súťaže vo futbalgolfe sa na Slovensku nehrajú

Vo futbalovom parku v Dirsteime v nemeckom Falcku zakončili 10. majstrovstvá sveta vo futbalgolfe finálovými hrami. Slovensko sa po prvý raz predstavilo na svetovom šampionáte, keď farby nášho štátu hájili Rastislav Blaško, Rebeka Režná a Jaroslav Šnajdar.

V silnej mužskej kategórii 130 jednotlivcov absolvovali Slováci Jaroslav Šnajdar a Rastislav Blaško dve kolá. Šnajdar ukončil svoje prvé účinkovanie na 93. mieste a Blaško na 116. mieste. Obaja sa historicky predstavili aj v súťaži dvojíc, napriek tomu, že ešte štvrť hodinu pred štartom bola ich účasť ohrozená, pretože Blaško si na tréningu podvrtol priehlavok. Vďaka pomoci českej výpravy a zatejpovaniu nohy s pretrvávajúcimi bolesťami odohrali aj súťaž dvojíc a skončili na 60. mieste.

{+t95780}

Náš spolupracovník Rastislav Blaško o svojom účinkovaní na majstrovstvách sveta povedal: „Išli sme na tento šampionát skôr na skusy, keďže všetci hráme obdobnú hru FootGolf.  Otvorili sme tak brány aj pre rozvoj futbalgolfu popri FootGolfe na Slovensku. Po mojom nešťastnom zranení na tréningu tesne pred štartom dvojíc som si myslel, že vôbec už nezasiahnem do hry. Nakoniec som rád, že som so sebazaprením odohral štyri súťažné kolá. V súťaži jednotlivcov som v prvom kole išiel prvých jedenásť jamiek veľmi dobre, mal som mínus sedem kopov, ale potom som zbytočne chyboval, čo ma vyviedlo z koncentrácie a pokazil som tri jamky za sebou. Ťažko vydolovaný náskok na prvých jamkách bol zrazu preč. Určite by som pri väčších skúsenostiach niečo zachránil. V druhom kole som začínal skoro ráno na mokrej tráve a v prvej polovici som dosť kazil. Chytil som sa až v druhej časti kola. Účasť na MS bol skvelý zážitok a dobrá skúsenosť do budúcnosti. Verím, že futbalgolf popri FootGolfe zapustí hlboké korene na Slovensku.“

Najlepší výsledok na dvoch 18-jamkových ihriskách však zaznamenala ešte len talentovaná trinásťročná Rebeka Režná, ktorá je v súčasnosti najlepšou slovenskou hráčkou FootGolfu, keďže súťaže vo futbalgolfe sa na Slovensku nehrajú. Režná počas štyroch dní absolvovala sedem súťažných hier a ešte aj nočnú hru v mixe.

{+t95772}

V súťaži dvojíc v historicky prvom česko-slovenskom páre s Lenkou Dobešovou obsadili  po trojkolovom zápolení ôsme miesto.

{+t95779}

V súťaži jednotlivkýň medzi 25 súťažiacimi získala Rebeka Režná historicky veľmi cenné 5. miesto na svete, čo jej prinieslo aj prvé body do svetového rebríčka. Od prvého miesta ju delilo iba päť kopov. Po prvom kole bola na 3. - 4. mieste, ktoré si udržiavala ešte po druhom kole. V sobotňajšom dvojkolovom finále sa však už prejavila na Rebeke únava z náročného programu. Po rannom kole klesla na šiestu priečku a v popoludňajšej záverečnej štvrtej hre v daždi zakončila svoju historicky prvú účasť na MS a dosiahla najlepší výsledok za Slovensko, čím si získala uznanie a rešpekt starších a skúsených hráčok z Nemecka, Švédska či Dánska. Najmä vďaka Rebeke Režnej sa Slovensko pri prvej svojej účasti na 10. majstrovstvách sveta vo futbalgolfe nestratilo.