ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ballack: Kante ešte má čo dokazovať (video)
zdroj: TASR/AP

Ballack: Kante ešte má čo dokazovať (video)

“Vyzerá, že je tým správnym hráčom pre tím. Je to dobrá kúpa zo strany Chelsea, ale stále má čo vedeniu dokazovať. Taktiež musí ukázať, že je pripravený na účinkovanie v takomto veľkoklube,“ vysvetlil Michael Ballack

Stredopoliar N’Golo Kante zažil rozprávkovú sezónu s klubom Leicester City po tom, čo sa s malými ambíciami stali zverenci Claudia Ranieriho šampiónmi Premier League. Defenzívny stredopoliar sa zúčastnil aj na domácom šampionáte EURO 2016. Dá sa povedať, že životná sezóna zaviala defenzívneho stredopoliara do konkurenčného veľkoklubu FC Chelsea. Svoj názor na tento prestup vyjadrila aj niekdajšia opora zo stredných radov "The Blues" Michael Ballack.

Rodák z Paríža N’Golo Kante zavítal do anglickej Premier League po dvojročnom angažmáne v SM Caen, s ktorým zažil postup z druhej najvyššej francúzskej súťaže do tej prvej. V Ligue 1 sa so svojím tímom umiestnil na veľmi solídnej siedmej priečke, priečke s číslom, ktoré oblieka samotný N’Golo. Mnoho športovcov spomína na svoje začiatky v nových kluboch ako na zložité časy, keď si museli počkať na príležitosť a strpieť vysedávanie na lavičke náhradníkov. Avšak, N’Golo Kante je výnimka. Leicester City predstavoval preňho správnu voľbu, ktorá mu otvorila dvere do “veľkého“ futbalu. Po rozprávkovej sezóne, keď bol šikovný stredopoliar jedným z hlavných strojcov úspešného výstupu až na samotný vrchol Premier League, si Kante na EURO 2016 obliekol dres usporiadateľskej krajiny. Aj vďaka jeho výkonom sa prebojoval tím “Galského kohúta“ do samotného finále. Súdiac z počtu štartov v Premier League (37) a na EURO (4) môžeme zhodnotiť, že Claudio Ranieri a Didier Deschamps boli s výkonmi ich “sedmičky“, resp. “päťky“ spokojní. Spoľahlivé výkony neušli ani veľkoklubom na prestupovom trhu. Po mnohých špekuláciách zvíťazil v boji o Kanteho veľkoklub  FC Chelsea, ktorý uspel s ponukou v hodnote 32 miliónov libier. N’Golo tak navýšil svoju cenu na trhu o 26,4 milióna, keďže k “líškam“ sa pripojil v rámci 5,6 miliónového prestupu z SM Caen.

{+t91789}

Kante sa premiérovo predstavil v drese “The Blues“ na domácom trávniku v zápase proti West Ham United. Chelsea sa po výhre 2:1 radovala zo zisku prvých troch bodov a z úspešného vstupu do sezóny. Kante sa nezapísal do listiny strelcov, ale odohral dobrý zápas, z ktorého mu pozitívny dojem pokazila len skorá žltá karta. Ani to však nebránilo trénerovi Antoniovi Contemu nekontrolovane sa radovať z výhry.

Niekdajší hviezda FC Chelsea a uznávaný nemecký stredopoliar Michael Ballack tvrdí, že príchod Kanteho na Stamford Bridge bol veľmi bystrý krok, no mladík z Francúzska má pred sebou ešte veľa tvrdej práce. Po neúspešnej sezóne boli nutné určité kroky, ktoré by nasmerovali Chelsea na tu správnu cestu. Podľa Ballacka bol tento prestup správnym krokom vpred. “Hráči hrali pod svoju úroveň a to je dôvod, prečo si myslím, že sa Chelsea kúpou tohto hráča rozhodla správne, pretože bol kľúčový pre Leicester v minulej sezóne,“ povedal pre Omnisport.

Osemnásobného  reprezentanta Francúzska prirovnávajú mnohí odborníci k jeho krajanovi menom Claude Makélélé. Ich podobný štýl hry zaznamenal aj víťaz titulu v Premier League Michael Ballack, ktorý sa trikrát radoval aj z celkového víťazstva v súťaži FA Cup. “Keď som ho videl v reprezentačnom drese, svojím štýlom hry mi pripomínal  Makélélého,“ povedal rodák z Görlitzu. Avšak, N’Golo nesúhlasí s týmto prirovnaním. Lassana Diarra je podľa samotného Kanteho tým správnym hráčom, ku ktorému sa svojou hrou približuje.

“Myslím si, že môže dodať tímu pevný základ, ktorý je dôležitý pre správnu rovnováhu medzi ofenzívou a defenzívou,“ ozrejmil 98- násobný reprezentant Nemecka Michael Ballack.

Prechod do veľkoklubu je veľmi zložitý a vyžaduje si nielen skvelé výkony na ihrisku, ale aj psychickú vyrovnanosť a odolnosť voči silnému tlaku médií. “Vyzerá, že je tým správnym hráčom pre tím. Je to dobrá kúpa zo strany Chelsea, ale stále má čo vedeniu dokazovať. Taktiež musí ukázať, že je pripravený na účinkovanie v takomto veľkoklube a je odhodlaný čeliť veľkým očakávaniam, čo nie je jednoduché. Ale na papieri je to dobrý príchod,“ ukončil rozhovor Michael Ballack.  

Zdroj: goal.com, foto: TASR/AP a Rastislav Blaško, video: youtube.com  

[fbpage-53517587929] 

Najnovšie z klubu: Chelsea

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk