ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na obnovený zvolenský štadión sa vracia ligový futbal
zdroj: MFK Lokomotíva Zvolen

Na obnovený zvolenský štadión sa vracia ligový futbal

"V čase, keď je na Slovensku núdza o moderné futbalové štadióny, sa práve Zvolen môže pochváliť tým, že hráči a fanúšikovia si budú môcť vychutnať športové podujatia v skutočne kultúrnom prostredí," zdôraznil mestský hovorca

Po zhruba polročnej rekonštrukcii sa v sobotu 20. augusta uskutoční na Futbalovom štadióne MFK Zvolen prvý ligový zápas. Zvolenčania na ňom privítajú hráčov Spišskej Novej Vsi.

Ako pre TASR uviedol hovorca Mestského úradu vo Zvolene Martin Svatuška, rekonštrukcia zvolenského štadióna bola zahrnutá do celoštátneho projektu výstavby a obnovy 21 futbalových štadiónov, na ktorý štát vyčlenil 45 miliónov eur.

"Výkopové práce sa uskutočnili začiatkom januára, pričom už 15. júla prebehla kolaudácia všetkých stavieb a zariadení, ktoré financovalo mesto," uviedol hovorca. Vo Zvolene vyrástol futbalový stánok, ktorý spĺňa kritéria UEFA (druhá kategória). Štadión má nové šatne, tribúny, hráčske, rozhodcovské a novinárske zázemie. "V čase, keď je na Slovensku núdza o moderné futbalové štadióny, sa práve Zvolen môže pochváliť tým, že hráči a fanúšikovia si budú môcť vychutnať športové podujatia v skutočne kultúrnom prostredí," zdôraznil Svatuška. Kapacita nového stánku je 1870 divákov.

Mesto Zvolen zaplatilo za obnovu štadióna zo svojho rozpočtu viac ako jeden milión eur, Slovenský futbalový zväz prefinancoval veľkú časť výstavby nových tribún v objeme 750-tisíc eur. "Futbalový klub MFK Lokomotíva Zvolen a. s., dofinancoval výstavbu tribún, aby spĺňali parametre UEFA, zaplatil vybudovanie chodníkov, oplotenia, vlajkoslávy, ako aj výrobu a inštaláciu celého interiéru," doplnil Martin Svatuška.

Aktuálne prebieha administratívny proces prevedenia celého areálu do správy futbalového klubu. Podľa riaditeľa MFK Petra Svetlánskeho je slávnostné otvorenie naplánované na október. Počíta sa aj so zápasom domácich s niektorým z mužstiev Fortuna ligy.

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Stred

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk