ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prekvapenie leta? Trenčín a Žilina si vymenili odchovancov! (video)
zdroj: Monika Adamčiaková

Prekvapenie leta? Trenčín a Žilina si vymenili odchovancov! (video)

Kým pod hrad Matúša Čáka mieri odchovanec žilinského klubu Jakub Paur s cieľom pomôcť Trenčínu v pohárovej Európe, opačným smerom sa po play off Európskej ligy vydá Jakub Holúbek

Nečakaná výmena sa udiala medzi fortunaligovými klubmi MŠK Žilina a AS Trenčín. Kým pod hrad Matúša Čáka mieri odchovanec žilinského klubu Jakub Paur s cieľom pomôcť Trenčínu v pohárovej Európe, opačným smerom sa po play off Európskej ligy vydá Jakub Holúbek. Informáciu potvrdil žilinský klub na svojom webe.

Paur odohral v žlto-zelenom drese dovedna 129 stretnutí, v ktorých 26-krát rozvlnil sieť súperovej brány. "Bolo to ťažké rozhodnutie. Cítil som však, že potrebujem zmenu, ako športovú, tak aj osobnú. Je to pre mňa nový impulz, nová motivácia, noví ľudia," povedal pre mskzilina.sk 24-ročný záložník či útočník. "Cítil som, že možno potrebujem vystúpiť z komfortnej zóny, aj keď Žilina ostane mojou srdcovkou. Ako som už spomínal, rozhodnúť sa bolo veľmi problematické a náročnejšie, ako som čakal. Futbal prináša aj takéto momenty, ktoré sú komplikované, no môžu ma posunúť ešte vyššie. Pre mňa je to nový rozmer a nový impulz," dodal Paur.

[youtube]3r-OoPVZ5TA[/youtube]

„V prvom rade Jakub a náš klub dostal oficiálnu ponuku od Trenčína, na základe ktorej sme s hráčom hovorili o jeho ďalšej budúcnosti, vzájomnej spolupráci, našich plánoch s ním, jeho postavení v mužstve. Jakub si zobral priestor na rozmyslenie a po dôkladnom zvážení všetkých argumentov sa definitívne rozhodol prijať ponuku Trenčína. Bolo to jednoznačne jeho rozhodnutie, cítil potrebu zmeny, novej motivácie, zmeny klubu a my sme v konečnej fáze jeho stanovisko rešpektovali," vysvetlil situáciu športový manažér "šošonov" Karol Belaník.

Opačným smerom putuje 25-ročný ľavák Jakub Holúbek. "Podmienkou nášho uvoľnenia Jakuba Paura do Trenčína bol práve príchod Jakuba Holúbka. Vybrali sme si ho, mali sme o neho veľký záujem. Je to ľavonohý univerzál, ktorý môže hrať na viacerých pozíciách. Máme s ním určité plány smerom k najbližšej budúcnosti, ohľadom jeho hráčskej pozície v mužstve. Typologicky a charakterovo zapadá do skladby nášho tímu," povedal na margo príchodu Holúbka Belaník.

"Veľmi pozitívne vnímame rokovanie s oboma hráčmi, ale aj žilinským klubom. Vo všetkých smeroch sme dospeli ku konsenzu. Málokedy sa stane, že všetky zainteresované strany bývajú spokojné. V tomto prípade to však platí. My sme potrebovali posilniť ofenzívu a Žilina skôr defenzívnu činnosť. Sme naozaj radi, že touto výmenou sme našli zmysel a pocit vzájomnej spokojnosti všetkých strán," vyjadril sa k výmene generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček pre astrencin.sk: "Získali sme kreatívneho hráča použiteľného na viacerých postoch v ofenzívnej činnosti. Typologicky a mentálne bude pre nás ideálnou náhradou za Matúša Bera."

"Práve toto je jedna z ciest, ktorá môže posúvať slovenský futbal a našu ligu. Ide o cestu spolupráce. Zaujímavým faktom celej výmeny je skutočnosť, že pokiaľ Jakub Paur je našim trénerom k dispozícii už od prvého tohtotýždňového tréningu, Holúbek pôjde do Žiliny až po našom dvojzápase proti Rapidu Viedeň. Toto je pre nás príklad toho, ako by mali kluby kooperovať v rámci spolupráce pri získavaní koeficientu v európskych ligách pre slovenský futbal," pochvaloval si spoluprácu klubov Rybníček

zdroj: mskzilina.sk, astrencin.sk, foto: Monika Adamčiaková, video: youtube MSKZilinaTV

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk