Prešov stále bez gólu, prehral v Trnave (video)
zdroj: TASR

Miroslav Karhan: "S výsledkom sme spokojní, no mrzí ma veľa nevyužitých šancí. Až do konca sme tŕpli, či Prešov nevyrovná. Chýbal nám skorší druhý gól, ktorý padol až v nadstavenom čase."

Fortuna liga 2016/2017, piate kolo:

Spartak Trnava - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (1:0)
Góly: 26. Halihovič, 90.+ També. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Streňo (Prešov), 4010 divákov

Spartak: Jakubech – Kadlec, Greššák, Godál, Horník - Bello (72. Eder), Sloboda - Schranz (73. Jirka), Halilovič (87. Košťál), Mikovič – També

Prešov: Talian – Dzurík, Bartek, Luberda, Streňo – Jacko (79. Rolinc), Keresteš – Kačala (53. Olansunjanmi), Leško (63. Katona), Kubus – Tubonemi

[huste]23339[/huste]

Trnavčania mali prvú šancu už v druhej minúte, keď sa po chybe Barteka dostal do šestnástky També, no jeho prihrávka na Schranza neprešla, pretože Luberda stačil loptu odkopnúť na roh. Po jeho zahraní zakončoval També strelou nad bránu. V desiatej minúte po úniku a prihrávke Greššáka sa lopta zakončujúceho Schranza odrazila od pravej žrde. Vzápätí strelu Halihoviča zrazil na roh Talian a po ňom També mieril vedľa. Diváci sa dočkali gólu v 26. minúte, keď po ľavej strane unikol Schranz a z jeho nezištnej prihrávky usmernil loptu do siete Halihovič. Pozornosť prešovského brankára vyskúšal v 34. minúte També po akcii Mikoviča, no jeho lopta išla priamo do rúk Taliana. V poslednej minúte prvého polčasu zakončoval ešte També, no pozorný prešovský brankár loptu vyrazil na roh.

V druhom polčase gól Tambého v 52. minúte pre ofsajd neplatil a do 62. minúty videli trnavskí diváci festival zahodených šancí Spataka, keď najskôr Schranz sám pred prešovským brankárom vystreli vedľa, o minútu Mikovič zoči-voči neprekonal Taliana a rovnako tak sám pred brankárom nepochodil Halihovič. Prešovčania sa po týchto zahodených šanciach osmelili a najskôr v 65. minúte striedajúci Olansunjanmi prízemnou strelou natiahol Jakubecha a o šesť minút neskôr trnavský brankár kryl aj nebezpečnú strelu Kubusa. V 84. minúte na dvakrát nedal També, a keď sa už zdalo, že na tesnom výsledku sa nič nezmení, v druhej nastavenej minúte po prihrávke Mikoviča També uzavrel stav na konečných 2:0.

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "S výsledkom sme spokojní, no mrzí ma veľa nevyužitých šancí. Až do konca sme tŕpli, či Prešov nevyrovná. Chýbal nám skorší druhý gól, ktorý padol až v nadstavenom čase."

Stanislav Varga, tréner Prešova: "Gratulujem Trnave k víťazstvu, dnes bola lepším mužstvom. Škoda druhého gólu v poslednej minúte, najmä z pohľadu psychiky môjho mužstva."

TIP: Oznámkujte výkony aktérov duelu TU!

Zdroj: TASR, foto: TASR, video: huste.tv