Liverpool zvládol gólovú prestrelku s Arsenalom, Chelsea zdolala West Ham (video)
zdroj: TASR/AP

Výsledky zápasov prvého kola anglickej Premier League

PONDELOK

Futbalisti Chelsea Londýn vstúpili úspešne do nového ročníka anglickej Premier League. V dohrávanom pondelňajšom súboji prvého kola vyhrali nad West Hamom United 2:1, keď o víťazstve rozhodol v 89. minúte španielsky zakončovateľ Diego Costa.

"The Blues" boli v londýnskom derby od úvodu aktívnejší a v prvom polčase si vypracovali viacero gólových príležitostí. Ivanovič, Hazard, či Diego Costa však neprekonali výborne chytajúceho španielskeho brankára Adriana. Diváci na Stamford Bridge sa dočkali úvodného gólu krátko po zmene strán. Antonio fauloval v pokutovom území Azpilicuetu a belgický reprezentant Eden Hazard jedenástku premenil bombou do stredu brány. Domáci mali viac z hry, ale nepridali poisťovací gól, a tak prišiel trest. Po štandardnej situácii sa k odrazenej lopte dostal James Collins a v 77. minúte nekompromisne vyrovnal. Hráčov Chelsea to však nepoložilo a napokon získali zaslúžené tri body. V 89. minúte sa uvoľnil Diego Costa a prízemnou strelou spoza šestnástky rozhodol. Víťaznú premiéru v najvyššej anglickej súťaži tak absolvoval tréner Antonio Conte a naďalej platí, že West Ham vyhral na ihrisku Chelsea naposledy pred štrnástimi rokmi.

Chelsea FC - West Ham United 2:1 (0:0)
Góly: 47. Hazard z 11m, 89. D. Costa – 77. Collins.

[blesk-2807565]

NEDEĽA

Futbalisti Manchestru United zvládli vstup do nového ročníka Premier League. V nedeľňajšom dueli prvého kola potvrdili papierové predpoklady a na pôde FC Bournemouth triumfovali 3:1. Úspešnú ligovú premiéru na novom pôsobisku absolvoval tréner Jose Mourinho i trio hráčov na čele s gólovým Zlatanom Ibrahimovičom. Čerstvý najdrahší futbalista sveta Paul Pogba chýbal na súpiske United pre trest za žlté karty.

"Červení diabli" boli od úvodu duelu aktívnejší v rozohrávke a postupom času aj nebezpečnejší pred súperovou šestnástkou. Do vedenia sa dostali v 40. minúte, keď Mata využil obrovskú chybu domácej obrany a na dvakrát dostal loptu do siete. Úvodná polovica druhého polčasu patrila United. Rooney ešte v 51. minúte neprestrelil Boruca z hranice jedenástky, no následne si počkal na päťke na odrazenú loptu Martialovej nevydarenej strely a hlavou skóroval - 0:2. Pozičnú dominanciu hostí následne potvrdil gólovou strelou z diaľky Ibrahimovič. Bournemouth dokázal na vývoj odpovedať len raz v 69. minúte, keď sa nádhernou strelou do šibenice prezentoval Smith.

Gólovo ešte atraktívnejší duel sa odohral na štadióne londýnskeho Arsenalu, kde uspel FC Liverpool 4:3. Domáci síce viedli zásluhou Walcotta, no do prestávky stihol výstavným priamym kopom vyrovnať Coutinho. Na 2:1 pre hostí upravil po vydarenej kombinačnej akcii Lallana, svoj druhý zásah v zápase potom pridal Coutinho. Už trojgólový náskok si vypracovali vďaka sólu v podaní Maneho, ktorý rovnako ako Klavan alebo Wijnaldum absolvoval ligový debut vo farbách LFC. Nezdar Arsenalu zmiernili Oxlade-Chamberlain a Chambers.

FC Bournemouth - Manchester United 1:3 (0:1)
Góly: 69. Smith - 40. Mata, 59. Rooney, 64. Ibrahimovič

[blesk-2712120]

Arsenal - FC Liverpool 3:4 (1:1)
Góly: 31. Walcott, 64. Oxlade-Chamberlain, 75. Chambers - 45.+1 a 56. Coutinho, 49. Lallana, 63. Mane

[blesk-2806197]

SOBOTA

V úvodnom kole nového ročníka najvyššej anglickej futbalovej ligy prehral úradujúci majster z Leicesteru na ihrisku Hull City 1:2.

Domáci otvorili skóre tesne pred prestávkou, no už v 47. minúte hostia z pokutového kopu vyrovnali. Tri body zabezpečil navrátilcovi do Premier League nechytateľnou strelou škótsky stredopoliar Robert Snodgrass. Slovenský brankár Dušan Kuciak strávil duel na lavičke Hullu.

"Hrali lepšie. My sme robili, čo bolo v našich silách. Snažili sme sa vyhrať, no niekedy to nejde. Urobili sme niekoľko chýb a teraz musíme premýšľať kde. Povedal som hráčom, že táto sezóna bude ťažšia ako minulá," cituje internetový portál independent.co.uk slová trénera Leicesteru Claudia Ranieriho.

Na štadióne Goodison Park si Everton a tretí tím minulého ročníka Tottenham Hotspur podelili body po remíze 1:1.