ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VIDEO: Trenčín posilnili dvaja noví legionári
zdroj: astrencin.sk

VIDEO: Trenčín posilnili dvaja noví legionári

Obaja hráči už trénujú s prvým mužstvom a postupom času by mali dostávať väčší priestor na ihrisku aj počas zápasov

Po niekoľkých týždňoch testovania ohlásil AS Trenčín mená dvoch nových posíl. Ako uvádza klubový web, úradujúci majster uzavrel štvorročnú zmluvu s osemnásťročným brazílskym stredopoliarom Pedrom Henriquem Roque dos Santosom, hrajúcim pod futbalovým menom Pedro Colina, a trojročný kontrakt s dvadsaťdvaročným holandským krídelníkom Leonardom Chisom Johnsonom. Obaja hráči už trénujú s prvým mužstvom a čoskoro by sa mali objaviť aj v súťažných dueloch.

„Pedrova prirodzená pozícia je post ofenzívneho stredového hráča. Veľmi pozitívne môžeme hodnotiť jeho aktivitu pri ponukovej činnosti. Stále si hľadá priestor, má veľký akčný rádius. V drese našej devätnástky nastúpil aj ako hrotový útočník a v prípravných zápasoch bol dostatočne efektívny v zakončení. Ak bude predvádzať kvalitu, ktorú ukázal doposiaľ, môže byť čoskoro prospešný aj pre prvý tím,“ priblížil mladého Brazílčana tréner AS Martin Ševela.

Na margo druhej posily dodal: „Leonard je pravonohý krídelník. Má výbornú kľučku a dobrý dribling. Zvláda hru jedna na jedna. Typologicky by sme ho mohli porovnať s hráčmi ako sú Simon alebo Kalu. Určite zvýši konkurenciu v tíme na svojom poste."

Zdroj text a foto: astrencin.sk, video: astrencin.sk

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk