II. liga: Súhrn výsledkov utorkových a stredajších zápasov 23. kola
zdroj:

UTOROK: SH Senica - NCHZ Nováky 0:2 (0:0) Góly: 64. Zimmer, 86. Majsniar, ŽK: 52. Truska, 72. Klejch, 90. Sciranka (všetci Senica), rozhodovali: Šulek - Šula, Hrčka, 1000 divákov Diváci v Senici videli podpriemerné stretnutie, v ktorom mali

UTOROK:
SH Senica - NCHZ Nováky 0:2 (0:0)
Góly
: 64. Zimmer, 86. Majsniar, ŽK: 52. Truska, 72. Klejch, 90. Sciranka (všetci Senica), rozhodovali: Šulek - Šula, Hrčka, 1000 divákov
Diváci v Senici videli podpriemerné stretnutie, v ktorom mali viac šťastia hosťujúci futbalisti. Domáci predviedli najslabší výkon v tejto sezóne a ani hostia neoslnili. O výsledku sa rozhodlo až v II. polčase. Najprv sa presadil Zimmer. V závere domáci otvorili hru, ale na konečných 2:0 pre Nováky upravil v 86. min Majsniar.

FC Nitra - HFC Humenné 4:0 (1:0)
Góly
: 19. a 68. Ondrovič, 66. a 86. Breška, ŽK: 44. Geri, 54. Černoch (obaja Humenné), rozhodovali: Papuča - Bartoš, Jančovič, 1000 divákov
Domáci futbalisti sa napriek neustálej prevahe dlho nevedeli proti koncentrovanej obrane východniarov presadiť. Jediný gól prvého polčasu strelil z priameho kopu Ondrovič. V druhom polčase zlepšili Nitrania pohyb, čoho vyjadrením boli ďalšie tri zásahy v sieti hostí a zaslúžené víťazstvo.

STREDA:
ŠKF ZŤS VTJ Martin - Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)
Gól
: 36. Kamenský, ŽK: 55. Škuta - 28. Horochonič, 65. Kuzma, 87. D. Tóth, rozhodovali: Stredák - Bereník, Mókoš, 250 divákov
V prvom polčase Martinčania nepremenili svoje šance, za čo pykali. Dva samostatné nájazdy Szoráda totiž doslova volali po góle, Pikus navyše netrafil v dobrej pozícii dobre loptu. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 36. minúte. Po pravej strane prenikol hosťujúci Bari a jeho center premenil Kamenský - 0:1. Po zmene strán sa hralo prakticky už len na jednu bránku, ale domáci futbalisti si ideálnu príležitosť na vyrovnanie napriek výraznému tlaku nevytvorili. Vojaci z Banskej Bystrice sa stiahli pred vlastnú šestnástku, ale nervózni Martinčania to v koncovke nedokázali využiť.

VTJ Koba Senec - ZŤS Dubnica 2:0 (1:0)
Góly
: 3. Sikorjak, 47. Adamčík, ŽK: 27. Rožník - 76. Zimen, 90. Nosický, rozhodovali: Sekereš - Schneider, Slyško, 1250 divákov
V šlágri kola rozhodli o troch bodoch pre domácich začiatky obidvoch polčasov. V 3. minúte sa po rohovom kope presadil hlavou Sikorjak - 1:0. Ďalšie tri-štyri dobré šance Senčanov, ktorí mali výraznú prevahu, sa neskončil gólom. Hneď po zmene strán prišla ´poistka´. Po centrovanej lopte zvýšil náskok domácej Koby pohotovo exligista Adamčík. Súper sa síce snažil skorigovať stav, ale domáci futbalisti si dôležité víťazstvo a cenné tri body už nenechali vziať.

Družstevník Slovenský Grob - BŠK Bardejov 1:1 (1:0)
Góly
: 22. Žingor - 55. M. Valkučák, ŽK: 74. Pončák (Bardejov), rozhodovali: Marinčák - Duba, Kubica, 495 divákov
Vo vyrovnanom zápase sa hralo len priemerné druholigové stretnutie. Domáci sa bojovnosťou vyrovnali rýchlejším a kombinačne dobre pripraveným hosťom z Bardejova. Grob sa ujal vedenia v 22. minúte, keď skóroval obranca Žingor. Po zmene strán prevzali iniciatívu hostia a v 55. minúte zaslúžene vyrovnali zásluhou Mareka Valkučáka. V závere nevyužili obidve mužstvá niektoré príležitosti, a tak sa stretnutie skončilo deľbou bodov.

Baník Prievidza - MFK VTJ Topoľčany 1:0 (1:0)
Gól
: 35. Pastva, ŽK: 39. Ürge, 65. Gregor - 76. Krajčík, rozhodovali: Straka - Mano, Ádám, 1164 divákov
Domáci futbalisti mali v I. polčase iniciatívu na kopačkách, ale strely Obžeru, Ürgeho či Štofana boli viac symbolické ako nebezpečné. Rozhodnutie padlo v 35. min, keď Pastva z dvadsiatich metrov trafil perfektne k žrdi a brankár Poštrk stačil loptu iba tečovať. Po prestávke sa dostali k slovu aj hostia. V 57. min nevyužil Pajer niekoľkometrový náskok, rútiac sa sám na Gregora, keď skvelý Vojvoda stačil v poslednej chvíli zachrániť. Ešte väčšiu šancu na vyrovnanie nevyužil v 75. min Teplanský, keď nepremenil pokutový kop - gólman Prievidze Gregor bol pri pravej žrdi pripravený. Jedenástke predchádzal faul Gregora na Pajera. V závere si cenné víťazstvo už Prievidžania udržali.

Steel Trans Ličartovce - ŽP Šport Podbrezová 1:1 (1:0)
Góly
: 38. Kaminský - 88. Krochta, ŽK: Pagor, Bicák - Kmeť, Gajan, Pelegrin, ČK: 40. Kmeť (Podbrezová) po 2. ŽK, rozhodovali: Kružliak - Kiss, Demovič, 960 divákov
Bolo to vyrovnané, rýchle a bojovné stretnutie, v ktorom mali prevahu domáci. Nedokázali ju však vyjadriť gólovo, hoci šancí mali dosť. Sedem minút pred prestávkou poslal Ličartovce do vedenia Kaminský. Po zmene strán mali domáci hráči ďalšie šance, ale bez úspešnej koncovky. Hostia, oslabení o vylúčeného Kmeťa, však dokázali v závere prekvapujúco vyrovnať v 88. minúte zásluhou Krochtu.

FC Rimavská Sobota - ŠKP Devín 1:1 (1:1)
Góly
: 40. I. Žiga - 6. Tomčák, ŽK: Ádám, Chlebek - Lancz, rozhodovali: Barczi - Laskovský, Jurášek, 2120 divákov
V stretnutí súperov z prvej polovice druholigového pelotónu hrali hostia lepší futbal, no domáci vložili do hry viac srdca. Devínčania išli do vedenia už v 6. min šikovným gólom Tomčáka, domáci Ivan Žiga päť minút pred prestávkou z pomerne veľkého uhla vyrovnal. V druhom polčase sa už skóre nezmenilo, a tak sa pred peknou návštevou 2120 divákov zrodila zaslúžená remíza.

DAC 1904 Dunajská Streda - FK Čaňa 3:2 (2:2)
Góly
: 31. J. Németh, 39. Suchánek, 75. Bogdanovič - 17. Puhák, 45. Maďarík, ŽK: 56. Sováb, 63. J. Németh, 85. Suchánek - 42. Knapík, 66. Kohút, ČK: 88. Knapík, 90. Grác (obaja Čaňa), rozhodovali: Ďuriš - Duroška, Rendko, 750 divákov
Hostia z východu Slovenska sa ujali vedenia v 17. minúte gólom Puháka. Dunajskostredčanom sa zvýšenou snahou podarilo zvrátiť stav, keď presne namierili J. Németh a Suchánek. Čaňa však nezložila zbrane a gólový účet prvého polčasu uzavrel Maďarík. Po zmene strán pokračovali obidve mužstvá v kvalitnom výkone. O všetkom rozhodol domáci Bogdanovič, ktorý v 75. minúte po rohu hlavou upravil na konečných 3:2. Hostia záver stretnutia nezvládli psychicky, keď predčasne museli odísť pod sprchy Knapík a Grác.