ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mak asi nezasiahne do úvodného zápasu sezóny, v Petrohrade bude nosiť 29
zdroj: TASR

Mak asi nezasiahne do úvodného zápasu sezóny, v Petrohrade bude nosiť 29

"Ďakovali mi za tie dva roky v ich klube. Želajú mi, aby sa mi darilo aj v Zenite. A boli by veľmi radi, keby som sa ešte vrátil do PAOK-u," povedal Mak o odchode zo Solúna

Slovenský reprezentant Róbert Mak sa pred niekoľkými dňami upísal na štyri roky ruskému Zenitu Petrohrad. Vo svojom novom pôsobisku bude nosiť na drese číslo 29.

Ofenzívny krídelník odišiel po dvoch rokoch z gréckeho PAOK Solún, jeho výkony na majstrovstvách Európy zaujali tretí tím ruskej Premier League Zenit Petrohrad. Ten podľa ruských médií zaplatil za slovenského reprezentanta 3,5 milióna eur. "Ďakovali mi za tie dva roky v ich klube. Želajú mi, aby sa mi darilo aj v Zenite. A boli by veľmi radi, keby som sa ešte vrátil do PAOK-u," povedal Mak o odchode zo Solúna pre svoju oficiálnu stránku.

V novom pôsobisku sa postupne zoznamuje s klubovým zázemím, ktoré je podľa neho na vysokej úrovni: "Cez víkend som trénoval individuálne, no od pondelka som sa zapojil do tréningového procesu s tímom. Postupne spoznávam tento veľkoklub. Tréningové centrum majú na vysokej úrovni. Konkurencia v tíme je veľká. Verím, že sa dostanem do základu a budem pravidelne hrať. Teším sa na ďalšie výzvy."

Jeho účasť v úvodnom zápase novej sezóny proti Lokomotivu Moskva je zatiaľ v rovine teórie. "Neviem, či sa dovtedy aj papierovo zrealizuje môj prestup," vyjadril sa Mak, ktorý nebude obliekať v Petrohrade dres s číslom jedenásť, ale nakoniec sa rozhodol pre 29-ku. "Do dvadsiatky nebolo žiadne voľné číslo. Tak som si vybral 29-ku. Prečo? 29. januára sa narodil môj mladší syn Alexej. A na druhý deň som dal gól. Verím, že 29-ka mi prinesie šťastie," vysvetlil svoje nové číslo na drese Mak.

Najnovšie z klubu: Zenit Peterburg

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Rusko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk