ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Duda verí, že hra Herthy mu bude sedieť, nosiť bude číslo 10!
zdroj: www.herthabsc.de

Duda verí, že hra Herthy mu bude sedieť, nosiť bude číslo 10!

Legia angažovala Dudu vo februári 2014 za 300-tisíc eur, za jeho prestup do Nemecka by podľa viacerých zdrojov mala zinkasovať od štyroch do piatich miliónov eur

Slovenský reprezentant Ondrej Duda sa stal definitívne hráčom nemeckej Herthy Berlín. V stredu s účastníkom Bundesligy podpísal päťročnú zmluvu a nosiť v nej bude dres s číslom desať. Informoval o tom klub na oficiálnom webe.

Duda bude spoluhráčom ďalšieho slovenského reprezentanta Petra Pekaríka. Dvadsaťjedenročný ofenzívny stredopoliar nebol k dispozícii jeho doterajšiemu zamestnávateľovi poľskej Legii Varšava v utorňajšom odvetnom stretnutí druhého predkola Ligy majstrov 2016/2017 proti bosniackemu HSK Zrinjski Mostar.

Legia angažovala Dudu vo februári 2014 za 300-tisíc eur, za jeho prestup do Nemecka by podľa viacerých zdrojov mala zinkasovať od štyroch do piatich miliónov eur. Ďalšie dodatočné príjmy môže získať klub na základe jeho hráčskych úspechov v Herthe.

Duda priletel do Berlína v stredu ráno o pol ôsmej, okamžite sa presunul do lekárskeho centra a bez problémov absolvoval zdravotné testy. Potom v kancelárii klubu prišlo k podpisu zmluvy a laureát ceny Petra Dubovského zo roku 2014 sa oficiálne stal členom rodiny Herthy.

"Máme veľkú radosť, že sme Ondreja získali. Je to mladý a nádejný hráč. Má obrovský potenciál na ďalší rast. Na svoj vek už má veľa medzinárodných skúseností," povedal tréner Herthy Pál Dárdai. Duda má na konte 24 zápasov v európskych pohároch za Legiu, je dvojnásobným majstrom Poľska v jej drese a vyhral s ňou dvakrát aj Poľský pohár.

Slovensko reprezentoval štrnásťkrát a na konte má v najcennejšom drese dva góly. Bývalý hráč MFK Košice sa stal historicky prvým Slovákom v ére samostatnosti, ktorý strelil gól na finálovom turnaji EURO. Na nedávno skončenom šampionáte vo Francúzsku sa mu to podarilo v úvodnom zápase B-skupiny proti Walesu, ktorý zverenci kouča Jána Kozáka prehrali 1:2. Duda kvalitnými výkonmi pomohol k postupu debutanta na ME do osemfinále.

"Ponuka Herthy bola konkrétna a vidina pôsobenia v tomto meste lákavá. Môžem sa tu futbalovo rozvíjať a podieľať sa na úspechoch. Pomohol mi rozhovor s trénerom, sedí mi herný prejav, akým sa chce prezentovať Pál Dárdai. Musím sa začleniť do tímu a prejaviť vlastné silné stránky. Najradšej hrám na poste desiatky, môžem tam využiť svoje kombinačné schopnosti. Ani na kraji a v streľbe to nie je zlé, určite však chcem zlepšiť ľavačku," povedal Duda na oficiálnej internetovej stránke berlínskeho klubu.

Na ofenzívneho stredopoliara čaká zoznámenie s tréningovým zariadením a Olympijským štadiónom. V súvislosti s transferom sa zhováral s krajanom a reprezentačným spoluhráčom Petrom Pekaríkom, ktorý za Herthu nastupuje od roku 2012: "V predstihu sme sa nestihli príliš porozprávať, ale keď prišlo na lámanie chleba, dal mi výhradne pozitívne referencie. Poznám aj Čecha Vladimíra Daridu, oni dvaja budú kľúčom k adaptácii."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Hertha Berlin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk