ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Je to definitívne, Slavia oznámila príchod van Kessela! (foto)
zdroj: TASR

Je to definitívne, Slavia oznámila príchod van Kessela! (foto)

"Som veľmi šťastný, že som so Slaviou podpísal zmluvu. Je to veľký klub so skvelým štadiónom a fanúšikmi. Mám neuveriteľnú radosť, že budem hrať za tak veľký klub," povedal 23-ročný van Kessel

Vedenie českého klubu SK Slavia Praha v stredu oficiálne spečatilo príchod útočníka Gina van Kessela z AS Trenčín. "Zošívaní" s ním podpísali kontrakt na tri roky do 30. júna 2019. Informovala o tom oficiálna klubová stránka.

"Som veľmi šťastný, že som so Slaviou podpísal zmluvu. Je to veľký klub so skvelým štadiónom a fanúšikmi. Mám neuveriteľnú radosť, že zaň budem hrať, navyše v takom krásnom meste, akým je Praha. Mám ju rád, niekoľkokrát som tu bol. Myslím si, že Slavia je skvelý krok v mojej kariére," povedal 23-ročný Van Kessel pre oficiálnu internetovú stránku svojho nového zamestnávateľa.

Podľa informácií portálu idnes.cz zinkasuje trenčiansky klub za Van Kessela viac ako milión eur, čím sa reprezentant ostrovného štátu Curacao zaradí medzi jednu z najdrahších posíl českej ligy v histórii. Tamojšie médiá píšu o 32 miliónoch českých korún. Nákladnejší boli v minulosti iba Szilárd Németh (zo Slovana Bratislava do Sparty Praha za 35 miliónov) a Štěpán Vachoušek (z Teplíc do Slavie za 34 miliónov). "Rátam s veľkými očakávaniami. V minulej sezóne som v trenčianskom drese nastrieľal mnoho gólov a dúfam, že v nastolenom trende budem pokračovať aj v Prahe. V prvom rade chcem byť dôležitou súčasťou tímu, pokiaľ bude potrebná výpomoc defenzíve, urobím to. Budem prihrávať, a keď dostanem príležitosť skórovať, spravím všetko, aby som ju zužitkoval," pokračoval najlepší kanonier uplynulého fortunaligového ročníka (17 zásahov).

Nová posila Slavie absolvuje súťažný debut v odvetnom zápase druhého predkola Európskej ligy UEFA 2016/2017 proti estónskej Levadii Tallinn na budúci týždeň. "Samozrejme, prvý cieľ je postúpiť do skupinovej fázy, zatiaľ sme len v kvalifikačnej. Musíme sa tam prebojovať. V lige chceme skončiť čo najvyššie, takže dúfam, že budeme majstri," dodal Van Kessel.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk