ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ružomberok chce vyššie, dráždi ho pohárová Európa (foto)
zdroj: TASR

Ružomberok chce vyššie, dráždi ho pohárová Európa (foto)

"Som veľmi rád, že sa nám podarilo získať Mareša a Chriena, sú to hráči, ktorí by mali zvýšiť našu kvalitu. Opierať sa samozrejme budeme aj o skúsených hráčov, ktorí v kolektíve zostali," povedal ku kádru Hrnčár

Vylepšiť šieste miesto z uplynulej sezóny Fortuna ligy by mala pomôcť futbalistom MFK Ružomberok výrazná obmena v hráčskom kádri, resp. nový tréner Norbert Hrnčár. Na stredajšej predsezónnej tlačovej konferencii ambície klubu prezentoval športový a marketingový riaditeľ Dušan Tittel. Médiám boli k dispozícii aj tréner Hrnčár, tréner brankárov Marek Rodák, kondičný tréner Pavol Jančovič a kapitán mužstva Marek Sapara.

Po uplynulej sezóne, ktorá nenaplnila klubové plány, keďže mužstvo bolo v hre aj o pohárovú Európu, no napokon skončilo na šiestom mieste, sa spod Čebraťa porúčalo osem hráčov. Medzi nimi aj gólman Tofiloski, či z poľa Boszorád, Rosa, Zošák a Jakubko. V kolónke príchody figuruje sedem mien, rýdzo nové sú zatiaľ štyri – Jozef Menich (Fomat Martin), Šimon Kupec (ViOn Zlaté Moravce), Jakub Mareš (Dukla Praha) a odchovanec banskobystrického futbalu Martin Chrien, ktorý prichádza na hosťovanie z Viktorie Plzeň.

"Som veľmi rád, že sa nám podarilo získať Mareša a Chriena, sú to hráči, ktorí by mali zvýšiť našu kvalitu. Opierať sa samozrejme budeme aj o skúsených hráčov, ktorí v kolektíve zostali. Od mladých zase očakávam, že do mužstva prinesú energiu a dravosť," povedal ku kádru Hrnčár, ktorý na poste hlavného lodivoda vystriedal Ladislava Paecka.

K sezónnemu cieľu športový riaditeľ Tittel tiež uviedol: "Chceme skončiť vyššie ako vlani. Pozitívne nás bude ľahko dráždiť pohárová Európa." V hre je stále aj angažovanie Erika Daniela z Myjavy.

{+t94552}

Ružomberský klub, ktorý v poslednom období výrazne zveľadil svoj stánok, dá v pondelok do užívania novú umelú hracia plochu, po dvanástich rokoch tu došlo k výmene predchádzajúceho "koberca" a do konca júla zrekonštruuje aj vnútorné priestory "starej" západnej tribúny. Ďalšou novinkou je, že novou farmou MFK Ružomberok sa stal treťoligový Liptovský Hrádok.

V príprave Liptáci odohrali šesť stretnutí, s bilanciou 2 – 2 – 2. Liptáci vstúpia do ročníka 2016/2017 v sobotu 16. júla, keď privítajú nováčika z Prešova.

odchody: Tofiloski, Šavol, Zošák, Rosa, Boszorád, Dagbašjan, Jakubko, Kučera.

príchody: Macík (Tatran Liptovský Mikuláš), Menich (Fomat Martin), Kupec (Zlaté Moravce), Mareš (Dukla Praha), Chrien (Viktoria Plzeň – hosťovanie), Čurma (návrat z hosťovania vo Zvolene), Gerec (návrat z hosťovania v Liptovskom Mikuláši).

káder MFK Ružomberok pre jesennú časť Fortuna ligy 2016/2017:
brankári: Matúš Macík, Ľuboš Hajdúch

hráči v poli: Dominik Kružliak, Ján Maslo, Šimon Kupec, Peter Maslo, Matej Čurma, Jozef Menich, Milan Ferenčík, Michal Faško, Tomáš Gerhát, Martin Nagy, Lukáš Ondrek, Jakub Kudlička, Martin Chrien, Tomáš Ďubek, Marek Sapara, Peter Gál-Andrezly, Jakub Mareš, Andrej Lovás, Štefan Gerec, Miloš Lačný

realizačný tím: hlavný tréner - Norbert Hrnčár, asistent - Richard Höger, tréner brankárov - Marek Rodák, kondičný tréner - Pavol Jančovič, technický vedúci - Peter Adamčiak, lekári - Tibor Letko a František Rigo, maséri - Juraj Hervartovský a Róbert Pál

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk