ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Škrtel sa dohodol na prestupe do Fenerbahce: Som rád že som tu
zdroj: TASR/AP

Škrtel sa dohodol na prestupe do Fenerbahce: Som rád že som tu

"Dohodli sme sa na podpise trojročného kontraktu. Bude patriť k jedným z najlepšie platených hráčov klubu, sme spokojní," povedal Karol Csontó

Slovenský futbalista Martin Škrtel sa dohodol na prestupe z FC Liverpool do Fenerbahce Istanbul.

Škrtelov odchod bol avizovaný už dlhšiu dobu, v utorok krátko pred 22.00 h dorazil do Istanbulu, kde na druhý deň absolvuje lekársku prehliadku a podpíše trojročný kontrakt. V klube by mal patriť medzi najlepšie zarábajúcich hráčov. Prestupová čiastka by mala byť podľa britských médií päť miliónov libier.

Po príchode na letisko bol prekvapený z množstva novinárov. "Ďakujem vám, že ste tu. Ak mám byť úprimný, nečakal som, že tu bude toľko novinárov. Som šťastný, že som tu," povedal pre oficiálnu stránku klubu.

Slovenský reprezentant, ktorý viedol defenzívu tímu trénera Jána Kozáka na EURO 2016, dostal pozitívne referencie aj od krajana Miroslava Stocha. Ten pôsobí vo Fenerbahce s prestávkami od roku 2010. "Rozprával som sa s Miroslavom Stochom a on mi hovoril o klube i meste iba dobré veci. Fenerbahce je stabilný a progresívny klub. Je to veľký a skvelý klub, aj preto som si ho vybral. Verím, že zajtra všetko skompletizujeme," dodal.

Skúsený stopér opustí Anfield po ôsmich sezónach. Za "The Reds" nastúpil na 320 zápasov od svojho príchodu do klubu v januári 2008 zo Zenitu Petrohrad. Po zasadnutí Jürgena Kloppa na trénerskú stoličku Liverpoolu však stratil miesto v základnej zostave a z uplynulých 63 zápasov nastúpil len na 27.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Fenerbahce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Turecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk