ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Graziano Pellè - nová hviezda v Číne
zdroj: TASR/AP

Graziano Pellè - nová hviezda v Číne

Pellè prestúpil do Shandongu Luneng v pondelok za trinásť miliónov libier zo Southamptonu. V Číne bude zarábať 260-tisíc libier týždenne, čo z neho robí piateho najlepšie zarábajúceho futbalistu na svete!

Najnovšou posilou čínskeho klubu Shandong Luneng sa stal Graziano Pellè. Tridsaťročný futbalista prestúpil do Číny zo Southamptonu za trinásť miliónov libier. Za “svätcov“ odohral 81 zápasov a strelil 30 gólov.

Ešte ani nekopol do lopty a Graziano Pellè je už idolom mnohých fanúšikov Shandongu. Talianskeho reprezentanta vítali s nadšením ihneď po prílete do krajiny. Masa ľudí ho doslova obkľúčila pri prechode cez letiskovú halu v meste Jinan – hlavné mesto provincie Shandong vo východnej Číne.

Na čínskom dobrodružstve ho bude sprevádzať aj jeho krásna priateľka Viktoria Varga – maďarská modelka. Pellè žiaril šťastím, rozdával úsmevy, ochotne sa fotil s fanúšikmi a po celý čas mal okolo krku omotaný šál Shandong Luneng. Niektorí fanúšikovia dokonca prišli so zápasovými fotkami Pellèho, alebo jeho fotkami s priateľkou. A záujem o novú akvizíciu Shandongu stále rastie.

Pellè prestúpil do Shandongu Luneng v pondelok za trinásť miliónov libier zo Southamptonu. V Číne bude zarábať 260-tisíc libier týždenne, čo z neho robí piateho najlepšie zarábajúceho futbalistu na svete!

Oficiálne stanovisko Southamptonu k prestupu: “Všetci v klube chcú poďakovať Grazianovi za jeho úsilie počas jeho pôsobenia na St. Mary´s a želáme mu všetko dobré do budúcna.“ Pellè prišiel do Southamptonu z Feyenoordu v lete 2014. Počas dvoch sezón v Anglicku vsietil v 81 zápasoch 30 gólov.

Tridsaťročný Talian je po Jacksonovi Martinezovi, Ezequielovi Lavezzim, Ramiresovi a Hulkovi ďalším megalomanským prestupom do Číny.

Najlepšie zarábajúci hráči sveta:

1. Cristiano Ronaldo (Real Madrid) – £346 000 týždenne

2. Lionel Messi (FC Barcelona) – £327 000

    Hulk (Shanghai SIPG) – £327 000

4. Neymar (FC Barcelona) – £312 000

5. Graziano Pellè (Shandong Luneng) – £260 000 

    Zlatan Ibrahimovič (Manchester United) - £260 000

Najnovšie z klubu: Southampton

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk