ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Antoine Griezmann: Milovník čaju maté a hry Football Manager (video)

Antoine Griezmann je hviezdou turnaja EURO 2016. Poďme si prezradiť pár zaujímavostí o futbalistovi, o ktorom budeme ešte veľa počuť

Supertalent Antoine Griezmann, ktorý je prezývaný “Grizou“, “Grizi“ alebo “Anto“, sa predstavuje na EURO 2016 najlepším možným spôsobom. V klubovom drese Atlética Madrid však žiari pod vedením Diega Simeoneho už od roku 2014 a jeho hviezda stúpa čoraz viac na výslnie. Poďme si prezradiť pár zaujímavostí o futbalistovi, o ktorom budeme ešte veľa počuť.

Rodák z francúzskeho Mȃconu zveľaduje svoju hru vo veľkom štýle. Práve prežíva jedno zo svojich najlepších období kariéry, keď výrazným spôsobom pomohol krajine “Galského kohúta“ prebojovať sa až do finále EURO 2016, kde narazí na tím Portugalska (10. júla 2016, 21.00 SELČ). Môžeme sa tak tešiť na súboj dvoch sedmičiek. Tá francúzska má čo oplácať, keďže už jeden finálový duel v tejto sezóne prehrala práve proti Ronaldovi vo finále Ligy majstrov. Avšak tieto klenoty svetového futbalu zvádzajú tvrdý boj aj v osobných štatistikách. Griezmann má na čele produktivity strelcov trojgólový náskok pred Ronaldom, no Cristiano nás už neraz presvedčil o svojej nevyspytateľnosti a nie je vylúčené, že sa poradie bude meniť. Antoine sa zrejme najviac zviditeľnil po oduševnenom výkone v semifinálovom zápase proti úradujúcim majstrom sveta z Nemecka, keď sieť súpera rozvlnil dvakrát. Ale nie je to iba jeho vynikajúca hra na ihrisku, kvôli ktorej stojí tento 25-ročný hráč za zmienku. Tímový reportér David Crossan prezradil viacero (pre nás pravdepodobne doteraz neznámych) zaujímavostí.

{+t93461}

Mohol hrávať po boku Ronalda...

Nechýbalo veľa a Griezmann by si finále zahral v drese Portugalska, podobne ako dvojica francúzskych rodákov Raphael Guerreiro a Adrien Silva. Jeho starý otec z matkinej strany pochádza z Portugalska, kde aj hrával za klub Paços de Ferreira. V roku 1957 však emigroval so svojou manželkou Carolinou do Mȃconu, francúzskeho mestečka, ktoré sa stalo 21. marca 1991 rodiskom tohto útočníka. José Lopes, Griezmannov strýko, pre portugalské médiá prezradil, že vedenie reprezentácie “A Seleção“ sa ho pokúšalo presvedčiť, aby obliekal dres Portugalska už v roku 2008. Antoine nezabúda na svoj pôvod a na už zosnulého starého otca bude myslieť aj počas zápasu na Stade de France. “Samozrejme, že budem naňho myslieť, keď vykročím v nedeľu na trávnik, ale ešte neviem, ako si uctím jeho pamiatku,“ prezradil.

Odmietlo ho sedem klubov...

Odhliadnuc od jeho súčasných úspechov, “Grizou“ to vo svojich začiatkoch nemal ľahké. V trinástich rokoch ho odmietlo sedem klubov s odôvodnením, že je príliš subtílny či primalý. Pocit jeho súčasného úspechu vďaka tomu chutí o niečo viac, veď tento “nechcený trpaslík“ využíva predovšetkým svoju šikovnosť prameniacu z nižšej postavy. “Boli to časy, kedy kluby zháňali dvojmetrových hráčov schopných okamžite vyhrávať zápasy a nemysleli pri tom vôbec na budúcnosť,“ vysvetlil svoj názor.

Miluje čaj maté...

Každému človeku, ktorý je aspoň chvíľu v inej krajine, prirastie niečo k srdcu. Výnimkou nie je ani Antoine, ktorého oslavy gólov sprevádza pokrik "Vamos“ a po zápasoch predstavuje jeho rituál pitie čaju maté.

Maté je čaj, ktorý obsahuje veľké množstvo kofeínu a pochádza z Latinskej Ameriky. Ako prezradil Griezmannov bývalý tréner  Philippe Montanier, tento zvyk si osvojil počas pôsobenia v Reale Sociedad, kde ho s týmto horkým čajom oboznámili jeho spoluhráči z Južnej Ameriky. “Je to ako káva alebo zelený čaj,“ prezradil samotný hráč. “Pijem ho pred každým tréningom. Preberie ma to.“

Šéfuje Arsenalu...

“Anto“ rád trávi svoj voľný čas hraním manažérskej simulácie s názvom Football Manager. Momentálne šéfuje londýnskemu Arsenalu a naozaj sa zahráva s nervami spoluhráča z reprezentácie Oliviera Girouda. Do Arsenalu totiž prišiel Romelu Lukaku, čím sa Giroud stal len náhradníkom. Snáď sa nejakým spôsobom náhradník Giroud a šéf Griezmann dohodnú.

Učí sa z vlastných chýb...

Griezmann sa rád zabáva, no už je to nejaký čas, čo si nevybral vhodnú chvíľu na oslavy. Z Le Havre, kde bol s reprezentáciou Francúzska do 21 rokov, sa vydal na nočný výlet do parížskeho klubu. Nezaobišlo sa to bez následkov a od 12. novembra 2012 až do 31. decembra 2013 nemohol hájiť farby svojej rodnej krajiny. Bola to veľká chyba, z ktorej sa však poučil. Vypočul si aj názor svojho otca. “Môj otec mi povedal, že prezentácia na verejnosti je pre futbalistu veľmi dôležitá a nesmiem pošpiniť meno svojej rodiny. Som šťastný, že ma rodičia správne vychovali,“ povedal už o niečo skúsenejší strelec.

Rapper Drake je v jeho albume veľmi obľúbený...

Útočník “Los Colchoneros“ má v obľube oslavu gólu, počas ktorej sa tvári, že drží v oboch rukách mobilné telefóny a zároveň napodobňuje tanec z pesničky Hotline Bling od spomínaného kanadského rappera. V piatok uverejnil Griezmann na sociálnych sieťach vtipné video, na ktorom nahradil hlavu Drakea tou svojou. 

[fbvideo-1239240652755525]

[fbpage-53517587929]

Najnovšie z kategórie: EURO 2016 - Francúzsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk