ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Holandský útočník Bernadina v Podbrezovej presvedčil
zdroj: zpfutbal.sk

Holandský útočník Bernadina v Podbrezovej presvedčil

Dvadsaťjedenročný útočník vyrastal v PSV Eindhoven, v mužskej kategórii sa presadil v drese RKC Waalwijk, za ktorý odohral šestnásť zápasov

Holandský futbalista Endy Opoku Bernadina sa stal novou posilou ŽP Šport Podbrezová. S účastníkom Fortuna ligy podpísal vo štvrtok zmluvu na dve sezóny s platnosťou do júna 2018.

Dvadsaťjedenročný útočník vyrastal v PSV Eindhoven, v mužskej kategórii sa presadil v drese RKC Waalwijk, za ktorý odohral šestnásť zápasov v druhej najvyššej holandskej súťaži a strelil jeden gól. Na Slovensku pôsobil uplynulý polrok, pričom v drese banskobystrickej Dukly nastúpil desaťkrát a strelil sedem gólov. Práve výkonmi v drese klubu spod Urpína zaujal trénerov Podbrezovej, ktorí sa ho rozhodli vyskúšať v letnom prípravnom období.

Bernadina nastúpil vo všetkých troch prípravných stretnutiach Podbrezovej, odohral 171 minút a strelil jeden gól v zápase proti Slovanu Liberec. "Práve v tomto zápase na ihrisku vynikal svojou aktivitou, nasadením a aj univerzálnosťou v ofenzívnom priestore, kde sa pohyboval na hrote útoku, ale aj v krídelných priestoroch," uvádza sa na klubovom webe "železiarov".

Najnovšie z klubu: Podbrezova

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk