ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šamorín prehlbuje spoluprácu s brazílskym Fluminense
zdroj: stksamorin.sk

Šamorín prehlbuje spoluprácu s brazílskym Fluminense

"Fúzia oboch klubov je veľkým krokom vpred, nielen pre šamorínsky, ale aj slovenský futbal vôbec," myslí si väčšinový vlastník ŠTK Norbert Csutora

Netradičná slovensko-brazílska spolupráca medzi ŠTK Šamorín a Fluminense FC bude pokračovať aj v nasledujúcej sezóne. V tej sa Šamorín predstaví opäť v druhej lige, do ktorej sa vrátil ročnej pauze.

Počas minuloročnej sezóny Šamorína v tretej lige hralo za klub viacero hráčov z akadémie Fluminense. Brazílčania okrem toho prebrali technický úsek vedenia klubu. Teraz k tomu pridajú kúpu 77-percentného podielu akcií klubu, vďaka čomu sa stanú väčšinovým vlastníkom ŠTK. Do funkcie výkonného riaditeľa menovali Marca Mansa.

Ako sa uvádza na oficiálnom webe druholigistu, ŠTK si ponechá pôvodný klubový znak a klubové farby pre zápasy na domácej pôde. Zápasy na súperových ihriskách odohrá v dresoch inšpirovaných klubovými farbami Fluminense.

„Fúzia oboch klubov je veľkým krokom vpred, nielen pre šamorínsky, ale aj slovenský futbal vôbec,“ myslí si väčšinový vlastník klubu Norbert Csutora.

„Ide nám hlavne o implementovanie profesionálneho prístupu vo futbale bez toho, aby sme sa odchýlili od princípov, histórie a tradície, na ktorých je ŠTK postavený. Sme si vedomí, že nás čaká veľa práce a výsledky budú závisieť od zanietenia a snahy jednotlivcov v klube. Spolu sme však určite silnejší,“ dodal pre stksamorin.sk Manso.

Trénerom tímu zostáva Američan Mike Keeney. V kádri bude pokračovať minimálne desať hráčov z minulého ročníka. Ďalší šiesti až ôsmi pribudnú z Fluminense.

Najnovšie z klubu: Šamorín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk