ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Najprekvapujúcejší prestup leta? Rundić mení Trenčín za Slovan!
zdroj: TASR

Najprekvapujúcejší prestup leta? Rundić mení Trenčín za Slovan!

"O Milana bol na prestupovom trhu veľký záujem, či už zo strany Trenčína o predĺženie zmluvy, ale aj z viacerých zahraničných klubov, ktoré ho dlhodobo sledovali," povedal Ivan Kmotrík ml.

Veľké prekvapenie na prestupovom trhu! Dres vicemajstrovského Slovana bude obliekať Milan Rundić. Na Pasienky sa sťahuje z konkurenčného Trenčína, ktorý v uplynulom ročníku získal double.

Zmena dresu je v prípade 24-ročného Srba napriek koncu zmluvy o to prekvapujúcejšia, že sa stále zotavuje zo zranenia kolena, kvôli ktorému neodohral na jar ani jedinú minútu. „Jedným z našich najhlavnejších cieľov bolo získanie jedného kvalitného stopéra. Hlavné kritériá na túto pozíciu sme si pred sezónou stanovili tak, aby bol ľavonohý, rýchly a s kvalitnou rozohrávkou. Milan spĺňa všetky tieto charakteristiky na výbornú a jeho veľkým plusom je, že sme ho mohli dlhodobo sledovať v našej lige, a preto dokonale poznáme jeho kvality," povedal o novej posile viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml.

"O Milana bol na prestupovom trhu veľký záujem, či už zo strany Trenčína o predĺženie zmluvy, ale aj z viacerých zahraničných klubov, ktoré ho dlhodobo sledovali. Som veľmi rád, že sa Milan rozhodol práve pre nás a prejavil veľký záujem obliekať dres bratislavského Slovana," pokračoval pre skslovan.com Kmotrík, ktorý sa vyjadril aj na margo Rundićovho zranenia:  "Momentálne sa Milan zotavuje zo zranenia kolena, kvôli ktorému musel začiatkom roka podstúpiť operáciu. Dnešným dňom začala posledná fáza jeho rekonvalescencie. Keďže jeho zranenie bolo z kategórie vážnejších, nechceme v jeho prípade nič uponáhľať. Milana všetci v klube vítame a veríme, že nám pomôže naplniť naše krátkodobé a dlhodobé ciele. Taktiež podľa Milanových slov je prestup do Slovana výrazným posunom v jeho doterajšej kariére."

Dvadsaťštyriročný 188 centimetrov vysoký Srb futbalovo vyrastal v klube Kolubara Lazarevac, kde začínal aj na Slovensku známy Nemanja Matič. Jeho kariéra pokračovala v chorvátskom Interi Zaprešič, odkiaľ pred sezónou 2013/14 prišiel na Slovensko. Rundić odohral za Trenčín celkom 75 zápasov a pripísal si tri góly, pričom patril k neodmysliteľným pilierom základnej zostavy. Má skúsenosti aj z európskych pohárových súťaží, kde nastúpil v šiestich stretnutiach. V ročníku 2015/16 sa Rundić predstavil v 23 zápasoch a raz skóroval. Informácie pochádzajú z webu skslovan.com

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk