ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Depetris skončil v Spartaku, Jež musel ukončiť aktívnu kariéru
zdroj: FC Spartak Trnava/Lukáš Grinaj

Depetris skončil v Spartaku, Jež musel ukončiť aktívnu kariéru

"Túto správu som oznámil majiteľovi a vzájomne sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Vzápätí som to oznámil trénerom a hráčom, s ktorými som sa rozlúčil v kabíne," povedal Jež

Fortunaligový klub Spartak Trnava zasiahli v utorok dve nepríjemné správy. V tíme skončili útočník David Depetris a stredopoliar Róbert Jež. Prvému vypršala zmluva, druhý bol pre zdravotné problémy nútený ukončiť futbalovú kariéru. Informovala oficiálna stránka klubu.

Dvadsaťsedemročný Argentínčan so slovenským pasom Depetris strelil v 21 zápasoch uplynulého ročníka Fortuna ligy pätnásť gólov. Stal sa najlepším strelcom tímu a len tesne mu ušla koruna pre najlepšieho strelca ligy. Do Trnavy prišiel v priebehu jesene ako voľný hráč z mexického Monarcas Morelia. V klube sa za krátky čas dokázal stať útočníkom číslo jeden.

Kontrakt s Trnavou mu vyprší vo štvrtok 30. júna a hráč s agentom momentálne riešia nové pôsobisko. Spartak však nevylúčil jeho návrat v prípade, že sa nedohodne na novej zmluve inde.

{+t89548}

Tridsaťštyriročný Jež musel skončiť pre posunutú platničku, ktorá mu tlačí na nerv. So Spartakom mal ešte ročný kontrakt, po obojstrannej dohode dôjde k jeho rozviazaniu. Zranenie ho trápi od záverečného zápasu uplynulej sezóny. Absolvoval rôzne vyšetrenia, no zranenie je natoľko vážne, že po nebezpečnom pohybe by mu hrozili vážne zdravotné problémy v osobnom živote.

"Túto správu som oznámil majiteľovi, vedeniu klubu a vzájomne sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Vzápätí som to oznámil trénerom a hráčom, s ktorými som sa rozlúčil v kabíne. Samozrejme, vo štvrtok budem na tribúne fandiť," povedal pre spartak.sk Jež.

Spartak čaká vo štvrtok 30. júna o 20.15 h úvodný zápas 1. predkola EL UEFA proti Hibernians FC Paola.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk