ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Podbrezová ladí formu v Česku, Turňa: Už sa neviem dočkať začiatku sezóny
zdroj: Jozef Bedej

Podbrezová ladí formu v Česku, Turňa: Už sa neviem dočkať začiatku sezóny

"V Česku nás čaká herné sústredenie, kde odohráme tri zápasy, v ktorých sa už budeme chcieť prezentovať našou hrou a samozrejme pozbierať dôležité víťazstvá proti kvalitným českým súperom," hovorí skúsený pravý bek

Futbalisti Podbrezovej majú za sebou už druhý týždeň prípravy na novú sezónu. V utorok odcestovali na sústredenie do českého mesta Třemošnice - Starý Dvůr. Tam odohrajú tri prípravné stretnutia, postupne proti Slovanu Liberec, FK Jablonec a FK Mladá Boleslav.

Na herné sústredenie odcestovalo 22 hráčov, z ktorých všetci už majú za sebou prvé dva týždne spoločnej prípravy. Vedenie klubu zároveň podpísalo zmluvu s hrotovým útočníkom Endym Opoku Bernadinom. Od 1. júla sa k tímu pripojí aj zotavujúci sa Michal Breznaník.

Hráči, ktorí odcestovali na herné sústredenie do Českej republiky:
Kuciak, Lukáč, Pavol - Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjević, Migaľa, Kupčík, Magda, Lipčák, Pančík, Vajda, Podio, Šafranko, Peševski, Rendla, Viazanko, Duda, Sczcepaniak, Bernadina, Breznaník.

Prvé dva týždne prípravy boli fyzicky náročné, čo v rozhovore pre klubový web priznal aj pravý bek Matúš Turňa: „V tréningoch sme sa zamerali hlavne na kondíciu, ktorá bola doplnená aj prácou s loptou a hernými kombináciami. Letná príprava nie je dlhá, preto boli úvodné dni náročné. Prakticky každý deň sme trénovali v dvoch fázach. Mali sme čo robiť, aby sme to zvládli. Určite nám to však pomôže v dlhej jesennej časti, na ktorú budeme dobre pripravení.“

{+t89336}

„Železiar“ už v príprave stihol odohrať dva zápasy. V tom prvom v domácej Zelpo aréne podľahol Skalici tesne 0:1. V druhom remizoval v Budapešti s miestnym Honvédom 1:1. Pred prvým fortunaligovým kolom, ktoré Podbrezová odohrá doma proti Trnave, čaká ešte zverencov trénera Fabuľu spomenuté herné sústredenie v Česku.

„Veľmi sa teším na začiatok ligy! Ako som spomínal, máme za sebou tú ťažšiu časť prípravy. V Česku nás čaká viac menej herné sústredenie, kde odohráme tri zápasy, v ktorých sa už budeme chcieť prezentovať našou hrou a samozrejme pozbierať dôležité víťazstvá proti kvalitným českým súperom. Už sa neviem dočkať úvodného ligového zápasu proti Trnave,“ dodal na záver pre zpfutbal.sk Turňa.

Najnovšie z klubu: Podbrezova

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk