ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pekaríkovi sa tráva v Lille pozdáva: Pokúsime sa o ďalšiu senzáciu
zdroj: TASR

Pekaríkovi sa tráva v Lille pozdáva: Pokúsime sa o ďalšiu senzáciu

"Myslím si, a aj čo som mal možnosť vidieť a prejsť sa po ňom, že trávnik bude v optimálnom stave. Oproti zápasu s Ruskom je to rozdiel a verím, že v čase zápasu bude všetko perfektné," odpovedal Peter Pekarík

Slovenskí reprezentanti sa pokúsia o ďalší senzačný výsledok proti úradujúcim majstrom sveta Nemcom. Na oficiálnej tlačovej konferencii pred osemfinále EURO 2016 (nedeľa, 26. júna, 18.00 SELČ) v Lille to vyhlásil obranca berlínskej Herthy Peter Pekarík. Podľa 29-ročného pravého obrancu mu jeho zlomený nos nebude vôbec brániť v stopercentnom výkone, vymenený trávnik na Stade Pierre Mauroy sa mu pozdáva a ako uviedol, pre celý tím trénera Jána Kozáka je konfrontácie so štvornásobným majstrom sveta, resp. trojnásobným kontinentálnym šampiónom ďalšia obrovská výzva.

Pekarík ako jediný slovenský hráč, vedno s koučom Kozákom, absolvoval mediálne povinnosti v dejisku deň pred súbojom. Poprechádzal sa po novej ploche a na tlačovke na otázky novinárov na túto tému odvetil: "Myslím si, a aj čo som mal možnosť vidieť a prejsť sa po ňom, že trávnik bude v optimálnom stave. Oproti zápasu s Ruskom je to rozdiel a verím, že v čase zápasu bude všetko perfektné."

Slováci zdolali mužstvo Joachima Löwa v príprave v Augsburgu 3:1. Podľa bývalej opory Wolfsburgu, s ktorým získal aj bundesligový titul, je ďalší zápas s Nationalelf pre debutanta na turnaji ďalšou obrovskou výzvou: "Výsledok, ktorý sme uhrali v príprave, letel do sveta a bol pre nás fantastický. Bolo to dobré pre našu sebadôveru a motiváciu. Hrať v priebehu mesiaca dvakrát proti majstrom sveta je pre nás obrovská výzva. Urobíme všetko preto, aby sme dosiahli ďalšiu senzáciu. Ak dáme do toho srdce a bojovnosť ako v zápasoch v skupine, tak máme veľkú šancu pobiť sa o postup do štvrťfinále." Pekarík po onom senzačnom výsledku dostal z Nemecka mnoho gratulácií a pristal by, ak by tomu bolo podobne aj teraz: "Už po prvom výsledku v Augsburgu sme si v Nemecku urobili obrovský rešpekt. Aj po zápasoch tu na ME som dostal veľa gratulácií z Nemecka, z klubu, od priateľov. Urobím všetko preto, aby aj po tomto zápase mohli opäť gratulovať mne."

Bývalý hráč Žiliny čelil aj otázke ako sa cíti po zranení tváre. "Osobne sa cítim výborne a som optimálne pripravený. S nosom nemám už žiadny problém. Riešili sme dva varianty ochrany a pôjdem s tým, ktorý mi vyhovuje viac," odpovedal.

Slováci aj Nemci už v Lille hrali zápas základnej skupiny. Otázku, či to môže byť výhoda, resp. pre koho, "Peky" obrátil iným smerom: "Každý štadión tu na šampionáte spĺňa prísne kritériá. V Lille sme mali vydarený zápas s Ruskom, zvíťazili tu aj Nemci nad Ukrajinou. Z tohto pohľadu to bol šťastný štadión pre oboch. Uvidíme ako to bude teraz."

Najnovšie z kategórie: EURO 2016 - Francúzsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk