ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dunajskú Stredu posilnil lotyšský reprezentačný útočník Šabala
zdroj: fcdac.sk

Dunajskú Stredu posilnil lotyšský reprezentačný útočník Šabala

„Urobíme všetko preto, aby sme z neho dostali jeho nesporný talent. Som šťastný, že si Valerijs z viacerých možností vybral našu ponuku a rozhodol sa stať súčasťou projektu DAC," športový riaditeľ DAC Jan Van Daele

Novou posilou fortunaligového klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda sa stal útočník Valerijs Šabala. Dvadsaťpäťnásobný lotyšský reprezentant prichádza na Žitný ostrov na ročné hosťovanie z belgického Club Bruggy. Informovala o tom webová stránka DAC.

Dvadsaťjedenročný Šabala je odchovancom klubu Daugava Riga a od roku 2014 hráčom Club Bruggy. Predchádzajúce dve sezóny strávil na hosťovaniach v českých prvoligových tímoch FC Jablonec a 1. FK Příbram. Šabala hráva najmä na poste vysunutého, prípadne podhrotového útočníka. Na konte má desať gólov v národnom tíme.

„Napriek mladému veku už Valerijs preukázal svoje kvality aj na najvyššej úrovni, napríklad gólmi strelenými do siete Turecka a Islandu v kvalifikácii o postup na ME. Urobíme všetko preto, aby sme z neho dostali jeho nesporný talent. Som šťastný, že si Valerijs z viacerých možností vybral našu ponuku a rozhodol sa stať súčasťou projektu DAC," povedal pre klubový web športový riaditeľ DAC Jan Van Daele.

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk