ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilina podpísala trojročný kontrakt s Nigérijčanom Otubanjom
zdroj: mskzilina.sk

Žilina podpísala trojročný kontrakt s Nigérijčanom Otubanjom

Dvadsaťtriročný útočník hral naposledy za FC Blau-Weiss Linz v tretej najvyššej rakúskej súťaži. Vedenie MŠK s ním v stredu podpísalo trojročný kontrakt

Ofenzívu fortunaligového klubu MŠK Žilina vystužil nigérijský futbalista Yusuf Otubanjo. Dvadsaťtriročný útočník hral naposledy za FC Blau-Weiss Linz v tretej najvyššej rakúskej súťaži. Vedenie MŠK s ním v stredu podpísalo trojročný kontrakt.

Otubanjo strelil v 28 zápasoch uplynulého ročníka za Linz 26 gólov a pomohol tímu k postupu do druhej ligy. V minulosti pôsobil aj v rezervnom tíme Atletica Madrid či krátko i v Red Bull Salzburg. "Bol som sa v Žiline pozrieť pred niekoľkými týždňami. Na Slovensku sú kvalitné tímy, motiváciou pre každého hráča sú európske pohárové súťaže, ja nie som výnimkou. Som v Žiline, čo hodnotím ako obrovskú výzvu. Cítim veľkú silu tímu, potenciál. Spoločným odhodlaním máme na to, aby sme vyhrali ligu a hrali v pohárovej Európe. Prišiel som sem s tými najvyššími ambíciami," priznal na oficiálnom klubovom webe Otubanjo.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk