ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Brankár Dominik Holec na skúške v Ruchu Chorzów (video)
zdroj: Erik Demek/fclokomotiva.sk

Brankár Dominik Holec na skúške v Ruchu Chorzów (video)

"Bol by to pre mňa veľký posun v kariére. Bol by som rád, keby to vyšlo. Predsa len, je to najvyššia poľská súťaž, ktorá je podľa môjho názoru veľmi kvalitná,“ prezradil Dominik Holec

Brankár Dominik Holec skúša šťastie v Poľsku. Na bližšie nešpecifikovaný čas sa pripojil na sústredenie tímu Ruch Chorzów, kde ešte donedávna pôsobil iný slovenský gólman Matúš Putnocký.

Holec je odchovancom Žiliny, v uplynulej sezóne pôsobil najprv v druholigovom klube OFK Teplička. Na jar hosťoval v ambicióznejšom FK Pohronie, s ktorým absolvoval nadstavbovú časť o postup do Fortuna ligy. So "šošonmi" má ešte kontrakt platný na pol roka.

V posledných štyroch zápasoch sezóny vždy zatiahol roletu, keď ho nedokázali prekonať hráči Liptovského Mikuláša, Bardejova, Prešova a ani Košíc. Práve v týchto dueloch pravdepodobne zaujal predstaviteľov Ruchu Chorzów. Tí hráča kontaktovali ešte pred posledným zápasom sezóny v Košiciach. Po skončení ročníka sa Holec pripravoval individuálne, uplynulý týždeň zaberal na tréningoch fortunaligovej Senice s trénerom Miroslavom Mentelom. Od pondelka je na sústredení Ruchu Chorzów.

{+t88685}

„Na sústredenie s Ruchom idem len s tými najlepšími pocitmi. Som veľmi rád, že som dostal šancu prísť sa ukázať trénerom v klube. Mojím cieľom je čo najlepšie pracovať v tréningoch, zaujať trénerov a pobiť sa o možnosť zostať v Ruchu. Bol by to pre mňa veľký posun v kariére. Bol by som rád, keby to vyšlo. Predsa len, je to najvyššia poľská súťaž, ktorá je podľa môjho názoru veľmi kvalitná,“ podelil sa s nami o prvé pocity priamo zo sústredenia brankár Dominik Holec.

Ruch Chorzów obsadil v minulej sezóne poľskej Ekstraklasy v tabuľke konečnú ôsmu priečku.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ruch Chorzów

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Poľsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk