ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Český stopér Košťál novou posilou Senice
zdroj: fksenica.eu

Český stopér Košťál novou posilou Senice

Košťál má za sebou viac ako 180 zápasov v českej najvyššej súťaži v drese Slovana Liberec a Zbrojovky Brno. V sezóne 2005/2006 sa tešil v drese Liberca z víťazstva v Gambrinus lige

Prvou posilou slovenského klubu FK Senica pred novou sezónou Fortuna ligy sa stal český obranca Pavel Košťál. Tridsaťpäťročný stopér naposledy pôsobil v Zbrojovke Brno. Informovala o tom oficiálna webstránka senického klubu.

Košťál má za sebou viac ako 180 zápasov v českej najvyššej súťaži v drese Slovana Liberec a Zbrojovky Brno. V sezóne 2005/2006 sa tešil v drese Liberca z víťazstva v Gambrinus lige. Po pôsobení v rakúskej Bundeslige v mužstve Wiener Neustadt, kde odohral 60 zápasov, zamieril tento 193 centimetrov vysoký hráč do Hansy Rostock. V nemeckom tíme účinkoval jednu sezónu a vrátil sa do vlasti. V Brne pôsobil tri sezóny a v minulom ročníku chýbal v drese moravského tímu v jedinom zápase.

"Vedenie klubu sa intenzívne snažilo po odchode lídra defenzívy Petra Pavlíka nájsť do obrany našeho mužstva vhodný typ stredného obrancu, ktorý by svojimi líderskymi kvalitami, skúsenosťami a súbojovsťou dokázal okamžite zapadnúť do kolektívu a adekvátne nahradiť vodcu našej kabíny. Pevne veríme, že v osobe Pavla Košťála získavame do svojich radov futbalistu, ktorý spĺňa svojimi atribútmi a kvalitami nároky, ktoré sú v najvyššej súťaže kladené na lídra mužstva a defenzívy," uvádza sa na webe FK Senica.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Brno

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk