ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kanonier Janga novou posilou majstra z Trenčína (video)
zdroj: AS Trenčín

Kanonier Janga novou posilou majstra z Trenčína (video)

Dvadsaťštyriročný rodák z Rotterdamu obliekal v minulom ročníku dres druholigového holandského mužstva FC Dordrecht a v 34 zápasoch zaznamenal 21 gólov

Holandský futbalista Rangelo Janga sa stal novou posilou úradujúceho šampióna Fortuna ligy AS Trenčín. Vysoký hrotový útočník sa s vedením klubu spod hradu Matúša Čáka dohodol na podmienkach trojročnej zmluvy.

Dvadsaťštyriročný rodák z Rotterdamu obliekal v minulom ročníku dres druholigového holandského mužstva FC Dordrecht. V 34 zápasoch zaznamenal 21 gólov, čo ho zaradilo v tabuľke strelcov Eerste Divisie na piate miesto. V minulosti nastupoval aj v Eredivisie za Excelsior a Willem II Tilburg. V najvyššej holandskej súťaži má na svojom konte štyri góly.

"Sme veľmi radi, že sa nám podarilo uzavrieť tento transfer. Najmä v posledných dňoch bolo okolo Jangu veľmi rušno. Rástol záujem a výrazný bol aj zo Slovenska," prezradil pre oficiálny klubový web generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček a dodal: "Podobný typ hráča sme už dlhšie hľadali. Janga je fyzicky, rýchlostne aj futbalovo dobre pripravený. Stále je však mladý hráč a my veríme, že jeho kariéru môžeme veľmi zaujímavo posunúť."

Janga priznal, že pozitívne referencie dostal od svojho krajana Gina van Kessela, s ktorým reprezentujú karibský ostrovný štát Curacao. "O klube som mal dostatok informácií od Gina van Kessela. Potom som sa stretol s pánom Lingom (majiteľ AS Trenčín, pozn). Mojou úlohou bude strieľať góly. Z prvého dňa v klube, z trénerov a zo spoluhráčov mám veľmi dobrý pocit," povedal Janga.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk