ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Senické mužstvo vystuží asi osem nových hráčov, v príprave do Rakúska (video)
zdroj: TASR

Senické mužstvo vystuží asi osem nových hráčov, v príprave do Rakúska (video)

Aleš Čvančara má k dispozícii zatiaľ len osemnásť futbalistov vrátane štyroch brankárov, no po niekoľkých odchodoch plánuje káder výrazne doplniť

V pondelok sa do letnej prípravy na nový fortunaligový ročník pustili aj futbalisti FK Senica. Nový tréner Aleš Čvančara má k dispozícii zatiaľ len osemnásť futbalistov vrátane štyroch brankárov, no po niekoľkých odchodoch plánuje káder výrazne doplniť. Vystužiť by ho malo až minimálne osem novicov.

Čvančara sa stal novým koučom Záhorákov len na konci mája a v pondelok sa stretol s hráčmi na úvodnom tréningu. "Pocity sú pozitívne, rokovania s klubom boli bezproblémové. Veci, na ktorých sme sa dohodli, bežia. Týkajú sa najmä doplnenia hráčskeho kádra. Podmienky v Senici sú fantastické, myslím si, že je na čom stavať," povedal vo videorozhovore na oficiálnom facebookovom konte FK Senica český kouč.

Káder z jarnej časti súťaže opustilo viacero hráčov. Petr Pavlík s Adim Mehremičom odišli do Spartaka Myjava, Ivan Hladík si našiel nové pôsobisko v Spartaku Trnava. Michalovi Klecovi sa skončilo hosťovanie a vrátil sa do MŠK Žilina, navyše v súčasnom tíme nefiguruje ani trio Denis Ventúra, Marek Pittner, Tomáš Komara. Za odchádzajúcich hráčov by mala prísť početná adekvátna náhrada, aktuálne vedenie klubu skúša trojicu futbalistov. "Hlavným cieľom prípravy bude zapracovať nových hráčov do mužstva čo najrýchlejšie. Môžem povedať, že ich bude minimálne osem. Druhým cieľom je prepojenie A mužstva so senickou mládežníckou akadémiou, ktorá má veľmi dobré výsledky," dodal Čvančara.

Medzi opory jeho tímu by mal aj v budúcom ročníku patriť brankár Michal Šulla. "Máme nového trénera, uvidíme, s akou filozofiou príde. Sú tu nejakí noví hráči na skúške, aj zo zahraničia, takže určite sa posilníme. Budeme chcieť skončiť lepšie ako naposledy," uviedol.

Seničania odohrajú počas piatich týždňov prípravy päť zápasov. Na prvý nastúpia 21. júna proti SV Mattersburg, následne o štyri dni neskôr privítajú doma účastníka najvyššej českej súťaže 1. FC Slovácko. Od 28. júna sa budú pripravovať na hernom sústrední v Rakúsku, kde si zmerajú sily s ruskými mužstvami FK Gazovik Orenburg a Terek Groznij. Generálkou pred štartom FL bude 9. júla domáci duel proti českému droholigistovi Baníku Ostrava.

Káder FK Senica v príprave na FL 2016/2017:
brankári: Michal Šulla, František Plach, Martin Junas, Benjamin Száraz
hráči: Ladislav Almási, Jakub Čunta, Jozef Dolný, Jakub Hromada, Luboš Hušek, Jakub Kosorin, Matej Kosorin, Jakub Krč, Dávid Leško, Adam Morong, Samuel Mráz, Šimon Šmehyl, Róbert Pillár, Péter Varga

Plán prípravných zápasov FK Senica
21.júna: SV Mattersburg – FK Senica (19.00, Apetlon, Rakúsko) 25. júna: FK Senica - Slovácko
30. júna: FK Senica - FK Gazovik Orenburg (na sústredení v Rakúsku)
2. júla: FK Senica - Terek Groznij (na sústredení v Rakúsku)
9. júla: FK Senica – FC Baník Ostrava

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk