ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Michalovce už bez Kelemena, na skúšku príde Škutka
zdroj: mfkzemplin.sk

Michalovce už bez Kelemena, na skúšku príde Škutka

Michalovčania odohrajú v rámci prípravy päť zápasov s výlučne zahraničnými súpermi. Generálkou na nový ročník Fortuna ligy bude pre nich domáci súboj s druholigovým maďarským tímom FC Kisvarda 9. júla

Futbalisti jedenásteho tímu minulej sezóny Fortuna Ligy MFK Zemplín Michalovce začali s prípravou na novú sezónu. Trénera Stanislava Grigu nahradil jeho doterajší asistent Anton Šoltis, ktorý bude mať na skúške viacerých hráčov vrátane útočníka Dávida Škutku.

Nováčik minulej sezóny sa v najvyššej súťaži zachránil až v záverečnom kole a do nasledujúceho ročníka si dáva za cieľ pohybovať sa v pokojnejších vodách tabuľky. V úvode prípravy sa však bude musieť v prvom rade vyrovnať s odchodmi viacerých hráčov. "Určite nastane pohyb von z kádra. Záujem je najmä o dvoch hráčov z obrany a ak sa to zrealizuje, tak sa nám prakticky rozsype obrana. Zranený je aj Podhorin, takže budeme musieť vyriešiť aj stopérsku dvojicu. Posilniť chceme aj ofenzívu. Viacero hráčov príde na skúšku," uviedol pre TASR hlavný tréner MFK Zemplín Michalovce Anton Šoltis. Jeho asistentom sa stal Ivan Lapšanský, ktorý ešte nedávno viedol druholigový VSS Košice.

{+t91707}

Nová trénerská dvojica už nemá v kádri viacerých legionárov - gruzínskeho obrancu Chubutiu, srbského stredopoliara Lukiča, Španiela Bayóna ani ruského útočníka Votinova. Vedenie klubu vníma záujem aj o obrancov Pereza a Vernona de Marca a do druhej poľskej ligy zamieril brankár Marián Kelemen. "Cítime, že na stopérskych postoch budeme musieť posilniť káder, takže príde viacero hráčov na skúšku," uviedol Šoltis. K tímu by sa mal pripojiť aj skúsený Škutka. Michalovčania odohrajú v rámci prípravy päť zápasov s výlučne zahraničnými súpermi. Generálkou na nový ročník Fortuna ligy bude pre nich domáci súboj s druholigovým maďarským tímom FC Kisvarda 9. júla.

Káder MFK Zemplín Michalovce v úvode letnej prípravy:
Brankári: Matúš Kira, Patrik Macej
Hráči: Tomáš Sedlák, Michal Gallo, Adrián Leško, Lukáš Tóth, Dominik Kunca, Filip Serečin, Michal Hamuľak, Stanislav Danko, Martin Koscelník, Jakub Grič, Milan Šimčák, Pavol Bellas, Martin Bednár, Michal Janočko, Martin Kolesár (obaja z dorastu).
Na úvodnom tréningu chýbali: Vernon de Marco, Marcos Perez (pripoja sa v piatok), Oliver Podhorin (po operácii)

Prípravné zápasy MFK Michalovce:
Sobota, 18. júna: Debrecín (Maď.) - Michalovce
Utorok, 21. júna: Michalovce - Užhorod (Ukr.).
Piatok, 24. júna: MTK Budapešť (Maď.) - Michalovce.
Sobota, 2. júla: Michalovce - Baník Ostrava (ČR.) /v Poprade/
Sobota, 9. júla: Michalovce - FC Kisvarda (Maď.)

Najnovšie z klubu: Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk