ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Slovane ďalší dvaja Holanďania, prichádza aj Schet
zdroj: skslovan.com

V Slovane ďalší dvaja Holanďania, prichádza aj Schet

„Bol by som rád, keby sa nám v priebehu nasledujúcich týždňov podarilo dotiahnuť do úspešného konca príchod ďalších dvoch hráčov," prezradil Kmotrík ml.

Zdá sa, že v bratislavskom Slovane to s holandskou cestou myslia naozaj vážne. Klub dnes na svojom oficiálnom webe informoval, že sa dohodol na spolupráci s ďalšími dvoma hráčmi z tejto krajiny. Belasý dres si na seba budú obliekať 24-ročný krajný bek či záložník Ruben Ligeon a 28-ročný krídelník Mitchell Schet.

Na lane aj ďalší hráči

„Verím, že obaja hráči sa rýchlo adaptujú a pomôžu nám naplniť naše tohtoročné ciele. Bol by som rád, keby sa nám v priebehu nasledujúcich týždňov podarilo dotiahnuť do úspešného konca príchod ďalších dvoch hráčov. Môžem prezradiť, že prioritou je angažovanie kvalitného stopéra a taktiež sme v jednaní s ofenzívnym univerzálom, ktorý ešte zvýši kvalitu v stredovej formácii," prezradil pre klubový web „belasých“ Kmotrík ml. 

[fbpage-53517587929]

Schet bol so Slovanom dohodnutý už pred jeho prešľapom

"S príchodom Mitchella sa výrazne zvýši kvalita útočnej fázy nášho mužstva. Jeho futbalový prejav presne zapadá do našej koncepcie, počítame s ním do krídelných priestorov, v prípade potreby môže nastúpiť aj na pozícii útočníka. Zároveň chcem poukázať na dve dôležité veci ohľadne angažovania tohto hráča. Tou prvou je, že s hráčom sme boli predbežne dohodnutí na spolupráci ešte tri týždne pred jeho medializovaným prešľapom. Práve Trenčínu nahral tento krok do karát, pretože so Schetom si nedokázali uplatniť opciu na predĺženie zmluvy, keďže mu nevedeli splniť jeho finančné požiadavky. Pre Trenčín teda bolo jednoduché vyhodiť hráča, ktorému sa končila zmluva. Tou druhou dôležitou vecou je, že v klube sme interne dlho diskutovali o tom, či po hráčovom prešľape ho nakoniec angažujeme. Nakoniec sme sa vzájomne rozhodli aj na základe veľmi pozitívnych referencií ohľadne povahových vlastností hráča, že Schetovi dáme v živote druhú šancu. Život je aj o ľudských chybách a ak sa z nich človek dokáže poučiť, posúva ho to len vpred. Ako príklad uvediem aj zlyhanie svetového hráča Suáreza, ktorý na majstrovstvách sveta v Brazílii pohrýzol súperovho hráča. Dostal tvrdý trest od FIFA, ktorý mu právom patril a paradoxne druhú šancu v jeho futbalovej kariére a živote mu poskytol tak slávny a významný svetový klub, akým je FC Barcelona. Aj toto je príklad zo svetového futbalu, ktorý svojím spôsobom čiastočne ovplyvnil naše rozhodnutie," okomentoval pre skslovan.com Ivan Kmotrík ml.

Mitchell Schet s klubom podpísal trojročný kontrakt. Schet futbalovo vyrastal v holandskom Utrechte, odkiaľ v roku 2005 prestúpil do Feyenoordu Rotterdam. V roku 2008 si odbil premiéru v prvom mužstve Feyenoordu. Jeho ďalšie kroky viedli do Excelsioru, Waalwijku, Groningenu a ADO Den Haag. Celkom si Schet v najvyššej holandskej súťaži pripísal 79 štartov a strelil päť gólov. Po dvoch sezónach v ADO Den Haag prišiel na jeseň 2015 do Trenčína, kde odohral 24 zápasov a zaznamenal osem gólov. Nová posila belasých má skúsenosti aj na reprezentačnej úrovni. Mitchell Schet je bronzovým medailistom z MS 2005 do 17 rokov.

{+t90066}

Dlhodobá stratégia

„Jednania s Ajaxom Amsterdam o prestupe Rubena boli veľmi korektné. Vyzdvihol by som hlavne ústretovosť a profesionálny prístup riaditeľa Marca Overmarsa, s ktorým som konkrétne celý prestup zastrešoval. Som veľmi rád, že sme sa obojstranne dohodli, pretože o hráča bol na trhu veľký záujem. Štvorročná zmluva odzrkadľuje našu dlhodobú stratégiu, na základe ktorej budujeme mužstvo s veľkým potenciálom a perspektívou,“ povedal na margo prestupu viceprezident klubu a člen predstavenstva Ivan Kmotrík ml.

Dvadsaťštyriročný Ruben Ligeon hráva na poste krajného obrancu a zväčša nastupuje na pravej strane obrany či zálohy. Jeho výhodou je, že popri pravačke má aj kvalitnú ľavačku, a preto môže alternovať i na ľavom kraji defenzívnej formácie. Ligeon vyrastal v známej mládežníckej akadémii Ajaxu Amsterdam. V prvom tíme Ajaxu sa prvýkrát predstavil počas sezóny 2011/12. Nasledujúce tri ročníky nastupoval striedavo za juniorku a prvé mužstvo, s ktorým získal tri majstrovské tituly v rade. Jarnú časť ročníka 2014/15 už Ruben Ligeon strávil na hosťovaní v Brede, kde si vybudoval pevnú pozíciu v základnej zostave. Dvadsaťštyriročný Holanďan hosťoval počas jesennej časti sezóny 2015/16 v klube Willem II Tilburg a na jar v Utrechte. Ligeon si v nedávno skončenom ročníku pripísal dvanásť štartov v holandskej Eredivisie a tri v holandskom pohári. V pohárovej súťaži sa s Utrechtom prebojoval do finále, v ktorom nezabránil prehre s Feyenoordom. Celkom má na konte 38 vystúpení v Eredivisie a jedenásť zápasov v holandskom pohári. Nový obranca belasých reprezentoval Holandsko vo výberoch do 17, 19, 20 a 21 rokov. Za rodnú krajinu odohral celkom 30 stretnutí a zaznamenal jeden gól. Je strieborným medailistom z ME 2009 do 17 rokov, kde v holandskom výbere odohral všetky zápasy a raz skóroval.

Všetky informácie pochádzajú z webu skslovan.com.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk