ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trenčín opúšťa okrem Gubu aj trojica legionárov (video)
zdroj: TASR

Trenčín opúšťa okrem Gubu aj trojica legionárov (video)

„V prvom rade chceme všetkým štyrom poďakovať za služby, ktoré odviedli pre AS Trenčín. Stali sa pevnou súčasťou nášho mužstva a tímu pomohli k zisku dvoch titulov a dvoch triumfov v Slovnaft Cupe,“ povedal Róbert Rybníček

Úradujúci majster a úspešný obhajca Slovnaft Cup-u AS Trenčín začne s prípravou na novú sezónu vo štvrtok 9. júna. Na úvodný tréning nepríde z rôznych dôvodov štvorica hráčov. Okrem Slováka Dávida Gubu ide i o troch legionárov Mitchella Scheta, Ryana Koolwijka a Stefana Maierhofera.

„V prvom rade chceme všetkým štyrom poďakovať za služby, ktoré odviedli pre AS Trenčín. Stali sa pevnou súčasťou nášho mužstva a tímu pomohli k zisku dvoch titulov a dvoch triumfov v Slovnaft Cupe. Všetkým prajeme veľa úspechov v ďalšej kariére. V AS prežili časť svojej kariére a my veríme, že na Trenčín budú dobre spomínať,“ prezradil pre klubový web generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček.

Odchod Mitchella Scheta bol po jeho jazde pod vplyvom alkoholu avizovaný už skôr. S dlháňom Maierhoferom sa vedenie klubu rozhodlo nepredĺžiť spoluprácu. Naopak, Trenčania mali záujem o to, aby u nich zotrval stredopoliar Ryan Koolwijk, ten sa však rozhodol spolu so svojou rodinou vrátiť domov do Holandska. V kariére bude pokračovať v Excelsiore. "V drese AS Trenčín odviedol cenné služby, za čo mu patrí špeciálne poďakovanie,“ povedal Rybníček.

David Guba sa rozhodol skúsiť šťastie v zahraničí. „Davidovi Gubovi sme pripravovali návrh novej zmluvy. Prišla však ponuka z Poľska, ktorej sme nevedeli konkurovať. V každom prípade, v klube odviedol veľmi cenné služby. Sme radi, že zužitkoval našu dôveru. Keď prichádzal zo Žiliny, málokto mu veril. My sme sa však nesklamali.“

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk