ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Záhoráckej FootGolfovej lige dominuje po dvoch kolách klub FootGolf Petržalka
zdroj: Rastislav Blaško

V Záhoráckej FootGolfovej lige dominuje po dvoch kolách klub FootGolf Petržalka

Senčan Ján Horváth v petržalskom drese zvíťazil v Prievaloch druhý raz za sebou, porozprával sa s ním Rastislav Blaško

Druhé kolo Záhoráckej FootGolfovej ligy prebehlo za účasti hráčov z footgolfových klubov Petržalka, Senec a Trnava, ako aj hráčov bez klubovej príslušnosti. V lige sa bojuje aj o body do rebríčka Slovenskej FootGolfovej Tour, víťaz si pripisuje 50 bodov a bodovaných je 20 miest, za účasť je bod.

Májovú formu napriek nespokojnosti so svojím výkonom potvrdil Senčan Ján Horváth hrajúci za klub FootGolf Petržalka Ján Horváth, ktorý zopakoval víťazstvo v prvom kole, zahral 8 pod par. Po prvý raz na víťazné stupienky vôbec poskočil Maroš Polák, s výkonom 6 pod par. O treťom mieste rozhodlo podľa pravidiel lepšie zahraná druhá polovica 18-jamkového ihriska. Päť kopov pod par zahrali Samuel Horváth a Zdenko Topor, z tretieho miesta sa tak tešil mladší z Horváthovcov. Samuel Horváth okrem toho získal cenu za Hole in one, dosiahnutei jamky priamo z odpaliska. Hráči na prvých štyroch miestach sú z klubu FG Petržalka. Par ihriska je 64.

V ženskej časti vyhrala Martina Majerčíková pred Miroslavou Čechovičovou.

{+t91427}

Ján Horváth vďaka 50 bodom poskočil o jednu priečku v priebežnom poradí Slovenskej FootGolfovej Tour a je na štvrtom mieste spomedzi viac ako 120 bodovaných hráčov. O svojich sympatiách k Záhoráckej lige povedal: „Chodím tam rád medzi dobrých ľudí.  Manažér ihriska sa snaží, čo mu sily stačia, zlepšovať kvalitu ihriska a vždy to je dobrý tréning na väčšie súťaže. Každé ihrisko, kam chodím hrávať, ma ľahšie aj ťažšie časti, no treba povedať, že ihrisko v Prievaloch patrí medzi tie ľahšie.

Osemnásta jamka je zaujímavá, je tam vodná prekážka, pieskovisko, normálne je na štyri kopy, dá sa zahrať aj na dva kopy, čo sa mi našťastie podarilo aj teraz, ale dá sa na nej aj pekne vyhorieť, ako sme mali možnosť vidieť aj teraz v sobotu u niektorých hráčov.  Ešte zaujímavá je aj deviata jamka.“

{+t91425}

FootGolf sa je čoraz známejší na Slovensku, ale ešte má ďaleko k masovému športu. Podľa Jána Horvátha sa teba viac venovať propagácii FootGolfu a je len otázka času, kedy budú pribúdať ďalší hráči.

Tretie kolo Záhoráckej FootGolfovej ligy v obci Prievaly (okres Senica) bude 9. júla od 10. hodiny.

Najnovšie z kategórie: Footgolf

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk