ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ron-Robert Zieler prestupuje do Leicesteru City
zdroj:

Ron-Robert Zieler prestupuje do Leicesteru City

Nemecký brankár Ron-Robert Zieler prestupuje z nemeckého Hannoveru 96 do tímu anglického majstra Leicester City. Zieler podpísal zmluvu na tri roky

Nemecký brankár Ron-Robert Zieler prestupuje z nemeckého Hannoveru 96 do tímu anglického majstra Leicester City. Zieler podpísal zmluvu na tri roky a jeho prestup do nového klubu sprostredkoval slovenský agent Karol Csontó z agentúry Stars and Friends, ktorá zastupuje napríklad aj Martina Škrtela či Juraja Kucku. Nemecký Majster sveta z roku 2014 v Brazílii Zieler sa o miesto pobije s jednotkou Leicesteru Kasperom Schmeichelom.

Je to oficiálne. Prvou posilou nového šampióna Premier League, tímu Leicestru, sa stal Nemec Ron-Robert Zieler. Ten odchytal posledné sezóny v nemeckom Hannoveri, no jeho klub sa v Bundeslige neudržal a vypadol z nej. Situáciu bolo treba urgentne riešiť a Zieler sa rozhodol pre prestup do Anglicka. Talentovaného brankára zdobí aj titul majstra sveta, ktorý získal s Nemeckom na ostatných MS v Brazílii.

Ešte stále iba 27-ročného brankára zastupuje slovenský agent Karol Csontó a práve on približuje viac o spomínanom prestupe. "Po Ronovom vypadnutí s Hannoverom bolo pre nás prioritou na nemeckom trhu to, aby sme vyriešili jeho budúcnosť. V zmluve mal výstupnú klauzulu, ktorá znela na 3,5 milióna eur a to do 25. mája. Podarilo sa nám ju uplatniť do Leicesteru City posledné dve hodiny pred jej uplynutím. Ron prestupuje k víťazovi Premier League a aj z tohto dôvodu ide o fantastický prestup. S Kasperom tam bude bojovať o post brankárskej jednotky a nepochybujem o tom, že má kvalitu na to, aby sa presadil. Som veľmi rád, že sa to podarilo. Zmluvu podpísal na tri roky," povedal Karol Csontó po uzavretí prestupu.

Dvadsaťsedemročný Zieler už pôsobil v Anglicku, no v Manchestri United sa nepresadil. Odišiel do Hannoveru, z ktorého vrátil späť na ostrovy a pripojil sa k tímu úradujúceho šampióna. "Je to skvelý pocit prísť do Leicesteru a pripojiť sa ku klubu, ktorý má za sebou fantastickú sezónu," citovala Zielera oficiálna stránka Leicesteru City.

Najnovšie z klubu: Leicester

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk